Specialistai papasakojo, kodėl katės nekenčia uždarytų durų ir su kuo tai susiję, rašo „Live Science“.
Ekspertų teigimu, tokiais atvejais svarbų vaidmenį atlieka ir evoliucija, ir patys augintinių šeimininkai.
Sertifikuota veterinarijos gydytoja elgsenos specialistė Karen Sueda sako, kad iš dalies priežastis yra ta, kad katės yra smalsios ir bijo ką nors praleisti.
„Tai šiek tiek FOMO (praleistos galimybės sindromas – UNIAN). FOMO, pvz:
Nežinau, kas yra kitoje pusėje, todėl noriu pažiūrėti ir sužinoti“, – aiškino F. Sueda.
Pažymima, kad katės iš prigimties yra smalsios būtybės, todėl mėgsta stebėti viską, kas vyksta jų teritorijoje, kuriai priklauso.
Tokia kontrolė leido joms išgyventi laukinėje gamtoje, tačiau dėl to katės gali pulti, pavyzdžiui, prie durų, o tai žmonėms atrodo keista.
„Katės mėgsta kontroliuoti prieigą prie erdvės, gyvybiškai svarbius pagrindinius poreikius ir teritoriją.
Jos yra plėšrūnės ir grobuonės, kurioms reikia medžioti, kad išgyventų, bet joms taip pat reikia jaustis saugiai savo aplinkoje“, – pabrėžia kačių elgsenos konsultantė Ingrid Johnson.
Katės taip pat mėgsta šeimininkų dėmesį, tačiau uždarytos durys jį atima.
Tiksliau, 2017 m. atliktas tyrimas parodė, kad dauguma kačių mieliau leidžia laiką su savo žmonėmis, o ne užsiima kitais dalykais, įskaitant maistą ir žaislus.
Be to, pasak Johnsono, katės nesupranta, kad uždarytos durys yra laikinos.
„Jos tiesiog žino, kad vieta, į kurią anksčiau galėjo patekti – ten, kur jautėsi saugios, kur mėgsta miegoti, snausti, valgyti ir pan. – dabar staiga yra atimta.
Kai kontroliuojame savo kačių padėtį, sukeliame stresą“, – pažymėjo ji.
Kad sumažintų savo augintinio nerimą, kačių savininkai turėtų palaikyti tvarką ten, kur jos visada gali prieiti, patarė Džonson.
Pavyzdžiui, jei nenorite, kad jūsų katė įeitų į virtuvę, neuždarykite įėjimo į ją tik tada, kai jums to reikia, geriau įėjimą padaryti neprieinamą visą laiką.