Išvydusi, kad varna pasikabino ant medžio šakos žemyn galva ir ėmė suktis ratu, moteris iš pradžių sunerimo. Ji pamanė, kad paukštis įsipainiojo ir negali ištrūkti. Vis dėlto netrukus ji pamatė, kad kai tik varnai ši veikla pabodo, ji be jokių sunkumų nušoko nuo medžio šakos ir patraukė savo keliais.

Lietuvos ornitologų draugijos narys Gediminas Petkus sako, kad varniniai paukščiai ne tik protingi, bet ir žaismingi, tad šiuo atveju varna greičiausiai tiesiog smagiai leido laiką.

Grynas.lt anksčiau rašė apie varnų žaidimus vaikų žaidimų aikštelėje. Gyventojai nufilmavo, kaip viena iš varnų į vaikų žaidimo aikštelę atsiskraidina nedidelį tuščią plastikinį vazonėlį ir ima jį ridenti nuo kalniukų, o vėliau – bėga pasiimti. Prie jos žaidimų galiausiai prisijungė ir kitos dvi varnos.

Gyventojai taip pat yra užfiksavę, kaip varna daugiabučio kieme tampo žiurkę už uodegos.

„Galima pasižiūrėti tokių vaizdelių, kur varna pasidaro vos ne snieglentę iš tiesiog kokio stiklainio dangtelio ir slidinėja, vaikų žaislus nuo smėlio dėžės tampo ant stogų. Varna gali ne tik žmonių veidus, bet ir eiseną įsiminti, yra eksperimentų atlikta įvairių“, – pasakojo Lietuvos ornitologų draugijos narys.
Žiniasklaidoje galima rasti istorijų ir apie tai, kad varnos kartais užpuola žmonės. Grynas.lt vienas vilnietis yra pasakojęs, kad varna puolė ne tik jį, bet ir augintinį.

Ornitologas G. Petkus tokiu varnų elgesiu nesistebėjo. Ant jo, šie paukščiai taip itin dažnai elgiasi vasaros metu, kai augina jauniklius.

„Dažai jos puola šunis, jų augintojus – tiek suaugusius, tiek vaikus. Taip būna tada, kai jų jauniklis būna iššokęs ar iškritęs iš lizdo. Varnos instinktyviai juos saugo ir bando nuvyti galimus plėšrūnus skleisdamos bauginančius garsus ar skrisdamos artyn, gali bandyti ir kepštelti nagais“, – pasakojo jis.

Ornitologas pridūrė: „Varnos turi gerą atmintį. Yra daug atliktų eksperimentų. Amerikoje darytas eksperimentas, kai žmonės dėvintys tam tikras kaukes gaudė varnas, po to jas paleisdavo. Pastebėta, kad tas kaukes varnos labai gerai atsimena. Gali būti kad ir po kelių metų ar daugiau pakartojus eksperimentą paukščiai tas pačias kaukes dėvinčius žmones pultų. Ir jos gali vienos kitoms perduoti informaciją kaip atrodo tas pavojus.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)