Iš tiesų šis šikšnosparnis nėra pavojingas žmonėms – tai vaisėdis. Juo labiau, jog vaizdo įraše matomas mažylis tuo metu buvo gal pusės piršto dydžio. Uždarant zoologijos sodą jo motina patyrė didelį stresą ir atsisakė juo toliau rūpintis. Šikšnosparnių pasaulio globos namų, įsikūrusių Teksase, JAV specialistės pasistengė padaryti viską, kad mažylis, pavadintas „Mažojo Drakulos“ vardu, išgyventų.
Įdomu tai, jog šiuos globos namus įkūrė ir jiems vadovauja penkios amerikietės moterys. Nė viena jų nesibaimina mažųjų „skraidančių pelių“.
Drėgnas ausų krapštukas vaisėdžiui šikšnosparniui atstojo mamos liežuvį – tokiu būdu mažylis buvo prausiamas. Kempinės gabaliukas, į kurį pamažu švirkštas pienas, leido jam pramisti neturint šalia maitinančios mamos.
Taip pat specialiu šepetuku jį reikėjo šukuoti, kad mažyliui išsivystytų instinktas pačiam kartais išsikedenti savo kailiuką.
Vaisėdžio globėjai juokaudami rašo, jog sočiai paėdęs mažylis mėgdavo pasisupti ant piršto, tarsi klausytų kokios nors mėgstamos melodijos.
Šilkšnosparnių globos namai, įsikūrę Teksase, radusius šikšnosparnį kviečia susisiekti su arčiausiai radimo vietos gyvenančiais organizacijos savanoriais.
Jei aptikote savo namuose šikšnosparnį, Lietuvoje Jums gali padėti Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Remigijus Karpuška tel. +370 684 63709. Jei gyvenate ne Vilniuje, tuomet rekomenduojame susisiekti su Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos pirmininku Deividu Makavičiumi (Mažeikiai) tel. +370 620 30707.