Austrų mokslininkai išsiaiškino, kad pelės, kaip ir paukščiai, moka harmoningai „dainuoti“. Pastebėta, kad patinėliai prie patelių ima skleisti kiek kitokius garsus. Nors žmogaus ausis šių garsų paprastai negali išgirsti, mokslininkai jį atkūrė specialia technika.

Tai kas iš pirmo žvilgsnio (garso) mums atrodo kaip cypčiojimas, iš tikro yra harmoninga melodija.
Pelės geba skleisti ultragarsą. Šio garso dažnis yra aukštesnis (virš 20 tūkst. Hz) nei žmogaus ausies juntamo diapazono dažnis.

Šis dainavimas padeda patinėliui ne tik susirasti porą, bet ir patelei įsitikinti, kad serenadą dainuojantis galimas partneris nepriklauso jos šeimai. Taip pelės išvengia kraujomaišos ir padidina tikimybę, kad palikuonys bus sveiki. Vienos veterinarijos medicinos universiteto mokslininkai teigia, kad kiekvieno patinėlio skleidžiamas garsas yra unikalus kaip ir mūsų pirštų antspaudai.

Biologai dar negali atsakyti, ar patelės iš garso gali atskirti kuris patinėlis yra sveikesnis ar stipresnis, ir ar „čiulbėjimo“ kokybė lemia susiporavimo tikimybę. Austrus taip pat glumina ir tai, kad 3 iš 100 tirtų pelių visai neskleidė jokio garso. Ši savybė pastebėta ir laukinėje gamtoje.