Visai neseniai, gegužės 15 dienos rytą, vykdydami paukščių stebėseną rudąjį lokį Trakų rajone pastebėjo ir Lietuvos edukologijos universiteto lektorė Renata Mackevičienė su Lietuvos ornitologų draugijos nariu Marijonu Mackevičiumi. Tą rytą rudasis lokys nuo jų buvo nutolęs apie 130 metrų.
Tai jau antras kartas per kelias savaites, kuomet Lietuvoje pastebimas rudasis lokys, kuris yra įtrauktas į Lietuvos Respublikos saugomų rūšių O(Ex) kategoriją (išnykusi arba galbūt išnykusi rūšis), o europiniu mastu įrašytas į Berno konvencijos III bei Buveinių direktyvos II ir IV priedus.
Į Lietuvos teritoriją rudieji lokiai užklysta iš Baltarusis bei iš Latvijos teritorijų. 1967 metais Lietuvoje rudasis lokys buvo pastebėtas Alytaus, o 1968 metais – Varėnos rajonuose. Vėliau, 1975 metais, lokys buvo pastebėtas Biržų girioje, 1982 metais – Ukmergės rajone. 2009 metais Labanoro girioje buvo pastebėti lokio pėdsakai. 2011 metais valstybinės sienos apsaugos pareigūnai Lavoriškių pasienio ruože, esančiame šalia Vilniaus, taip pat buvo aptikę rudojo lokio, atklydusio iš Baltarusijos, pėdsakus.
2015 metais į žiniasklaidą kreipėsi medžiotojai, savo kameromis užfiksavę didelę smalsią mešką, klajojančią Biržų rajono miškuose.
Vien šiais metais rudasis lokys gegužės mėnesį buvo pastebėtas du kartus – gegužės 15 dienos rytą Trakų rajone, o gegužės 29 dienos vakarą – Kaišiadorių rajone, šalia Žiežmarių.