Už ežiuką balsavo 42 proc. visų 9000 balsų. Rezultatai ypač pradžiugino Anną Widdecombe – Britų ežių apsaugos bendruomenės pirmininkę.

„Aš be galo laiminga, kad „BBC Wildlife“ gamtinio britų simbolio balsavime nugalėjo ežys. Turime susitelkti ir išsaugoti šiuos dramatiškai retėjančius gyvūnus“, – kalbėjo A. Widdecombe.

Nors Didžioji Britanija garsėja savo meile ir rūpesčiu gyvūnija bei atlieka itin svarbų vaidmenį judėjimuose, susijusiuose su gamtos išsaugojimu, ji iki šiol neturėjo nacionalinio gamtinio simbolio, kaip daugelis kitų valstybių, pavyzdžiui, tokių kaip Rusija (jos nacionalinis simbolismeška), Australija (kengūra) ar Pietų Afrikos Respublika (gazelė).
Citata
Ežiukas jau seniai buvo laikomas darbščiu ir draugišku gyvūnu – pasižyminčiu savybėmis, su kuriomis norėtų būti siejama ir britų tauta.

Balsavime, žymėjusiame 50-ąjį žurnalo gimtadienį, skaitytojų paprašyta išsirinkti gamtinį britų simbolį iš 10 rūšių sąrašo. Jame be kitų kandidatų buvo ir tokie daugelio mėgstami gyvūnai, paukščiai bei augalai kaip ūdra, raudonoji voverė, vandeninis pelėnas, liepsnelė, kregždė, varpelis.

Benas Hoare`as – balsavimą skelbusio „BBC Wildlife Magazine“ žurnalo redaktorius, gana netikėta ežiuko pergale britų gamtinio simbolio rinkimuose liko labai patenkintas. Jo nuomone, ežio pergalė pelnyta, nes tai – labai mėgstamas, bet sparčiai nykstantis padarėlis, kurio populiacija per du pastaruosius dešimtmečius sumažėjo iki mažiau nei milijono.

Ežiukas jau seniai buvo laikomas darbščiu ir draugišku gyvūnu – pasižyminčiu savybėmis, su kuriomis norėtų būti siejama ir britų tauta. Gamtoje jis nepakeičiamas kenkėjų naikintojas ir sodininkų pagalbininkas, kasnakt galintis sukramsnoti 60–80 g šliužų ir sraigių.