Panašu į leukizmą

Susisiekus su ornitologu M. Karlonu jis patvirtino, kad pievoje užfiksuotas varnėnas. Anot jo, negalima teigti, kad šis varnėnas – albinosas, nes albinosai turi raudonas akis ir šviesius snapus ir, skirtingai nuo nuotraukose užfiksuoto paukščio, neturi tamsaus pigmento.

„Iš nuotraukų matosi, kad šis varnėnas turi tamsią akį ir tamsų snapą. Tokie individai vadinami leukistais. Tai yra dalinis leukizmas, nes matosi tamsaus pigmento. Leukizmas pasireiškia tuomet, kai organizmas negamina melanino ir ant kūno atsiranda šviesios dėmės. Kartais galima pamatyti skrendančią varną su keliomis baltomis plunksnomis. Kartais baltos plunksnos dengia pusė paukščio kūno. Tokie paukščiai vadinami daliniais leukistais“, – sako ornitologas.

Jo teigimu, leukizmą gali turėti įvairūs paukščiai: tiek varnos, tiek krankliai, tiek žvirbliai ar varnėnai. Nors dalinis leukizmas nėra labai retas, ornitologas sako, kad pamatyti tokį beveik visiškai baltą varnėną galima tikrai nedažnai.

Sunkiau prisitaikyti

M. Karlonas sako, kad paukščiams, kurie turi leukizmo požymių, išgyventi yra sunkiau. „Tokius individus plėšrieji paukščiai dažniausiai išskiria pirmiausiai, ypač jei toks beveik baltas varnėnas skrenda kitų tamsių varnėnų būryje. Vanagas atakuodamas paukščius tokius įsidėmi lengviausiai ir juos pirmus pradeda vaikyti. Todėl vanagai greičiau sugauna ne tik leukistus varnėnus, bet ir, pavyzdžiui, baltus balandžius“, – pasakoja jis.

Baltas varnėnas

Anot pašnekovo, net ir patys paukščiai savo būryje ne visada noriai priima kitokios spalvos paukščius: „Pasitaiko atvejų kai kitaip atrodančius paukščius tos pačios rūšies atstovai engia ir jų neprisileidžia.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)