Afrikos dramblys, didžiausias pasaulyje sausumos žinduolis, turi didžiausias ausis iš visų šiuolaikinių dramblių jos sudaro iki 20 proc. jo kūno paviršiaus ploto.

Tokio dydžio priežastis karštas klimatas, kuriame šie gyvūnai gyvena. Drambliai įveikia nemažus atstumus per dieną vidutiniškai nukeliauja 25 km, o kartais net iki 190 km, dažnai susidurdami su sausringais Afrikos regionais ir dykumomis.

Afrikos dramblio išskirtinumas

Siekiant palaikyti optimalią kūno temperatūrą, svarbus vaidmuo tenka didelėms ausims. Jas dengia plona oda, po kuria eina daug kraujagyslių.

Kai kraujas cirkuliuoja šiomis kraujagyslėmis, jį vėsina didelis ausų paviršiaus plotas. Per minutę per dramblio ausis prateka apie 12 litrų kraujo tai efektyvus šilumos išsklaidymo būdas.

Dramblių ausys jiems padeda atsivėsinti

Nepaisant afrikinio dramblio ausų dydžio, pagal proporcijas pirmauja Mongolijos ir Kinijos dykumose gyvenantis ilgaausis šoklys. Šių gyvūnų ausys trečdaliu ilgesnės už galvą. Jei panašių proporcijų būtų ir žmonių ausys, jos primintų prie galvos pritvirtintas vinilines plokšteles.

Ausys – išgyvenimo priemonė

Poliariniai lokiai turi mažas ausis, kurios leidžia jiems geriau išlaikyti šilumą esant žemai temperatūrai. Tai rodo, kaip skirtingos rūšys evoliucionavo prisitaikydamos prie savo aplinkos.

Taigi didelės Afrikos dramblių ausys yra evoliucinis mechanizmas, padedantis jiems išgyventi karšto klimato sąlygomis, nes veikia kaip natūralus oro kondicionierius.