Šių metų Miško festivalio tema - „Niekas nenori išnykti“- pasirinkta reaguojant į žinias apie nykstančias gyvybės rūšis bei žmonijos sukeltą ekologinę suirutę visoje planetoje. Festivalyje tarsimės, kaip galime keistis, iš naujo atrasti savo vietą gamtoje ir kurti gerovę kitokiais būdais, nei tai darėme iki šiol. Todėl šiemet Miško festivalyje daug dėmesio skiriama ugdymui ir savišvietai.
Festivalio dalyviai galės net dvi dienas mokytis sąmoningos miškininkystės su gamtininku A. Gaidamavičium, keliauti po Anykščių krašto šventvietes su archeologu prof. V.Vaitkevičium, o vakare prie ugnies kalbėtis apie mūsų santykį su gamta su etnologu/mitologu D.Razausku, astronomu S.Lovčiku, etnologe O.Drobeliene.
Pernai festivalyje Miško medicinos ir terapijos pradininkas prof. Qing Li iš Japonijos supaţindino Lietuvą su miško terapija. Šiais metais birželio 20d. festivalyje rengiamas jau pilnos dienos praktinis seminaras šia tema. Jo dalyviai išbandys miško terapiją ir aptars galimybes ją plėtoti Lietuvoje su Europos Miško Terapijos Instituto bendrakūrėja, P. Wetterholm (Švedija), mokslininke V. Povilatyte-Petri (Belgija), etnografe O. Drobeliene. Galbūt ir Lietuvoje organizuoti mokymus, kurti savo metodiką, miško gydyklas?
Tuo tarpu kiti žmonės iš augalų pins dekoracijas šventei, o vakare bendruomenė rinksis lėtojo miesto dirbtuvėse ţiūrėti prancūzų filmo „Rytojus“, ragauti suneštinių patiekalų ir tartis, kaip kurti gyvenimą ir gerovę mūsų regionuose darnoje su gamta.
Penktadienį Miško festivalio dalyviai kalbėsis apie prisitaikymą gyenti pasikeitusio klimato sąlygomis su pasaulinio garso darnaus vystymosi specialistu prof. Jem Bendell (Anglija), debatuos apie medienos kuro tvarumą ir klimato aktyvizmą. Ţinomas eko-vizionierius, gamtininkas ir fotografas Alan Watson Featherstone (Škotija), trisdešimt metų paskyręs Kaledonijos miškui Škotijoje atkurti, supažindins juos su gamtinio atkūrimo idėjomis (angl. rewilding).
Koncertuoti į Anykščių šilelį atvyksta Eglė Sirvydytė, Nika Ganga ir Saulius Spindi, Kamanių šilelis ir Strings of Earth Orchestra, tad visais festivalio vakarais miške skambės dainos ir muzika.
Penktadienį ir šeštadienį Miško festivalyje dūzgs įvairios dirbtuvės, menininkų pasirodymai, filmų peržūros, pokalbiai, ţygiai, koncertai. O šeštadienio vakarą ir naktį vainikuos bendrai visų sukruta Rasų šventė su sutartinėmis, naktišokiais ir suneštinėmis vaišėmis.
Anykščių miško festivalio projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Prisijungti prie šventės galima bet kurią festivalio dieną ar atvykstant į atskirus festivalio renginius. Norintieji festivalio metu apsistoti miške, galės stovyklauti Anykščių regioninio parko stovyklavietėse, kitiems siūloma apsistoti mieste. Miško festivaliu siekiama Lietuvoje auginti gyvą kultūrą, jautrią miškui, gamtai ir visai mus supančiai aplinkai, tad festivalio dalyviai yra skatinami su savimi atsiveţti daugkartinio naudojimo indus: dubenėlį, puodelį, stalo įrankius. Pagrindinėje festivalio stovykloje festivalio svečius maitins “Jogos virtuvė,” o ketvirtadienio ir šeštadienio vakarais visi kviečiami prisidėti prie suneštinio stalo. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/miskofestivalis/