„Kai kurie žmonės pamatę tokią pušį mano, kad čia pažeidimas, tačiau tai atsirado dėl genetinio paveldimumo“, – apie retai Lietuvoje sutinkamas apykaklinės žievės formos pušis sako Miško genetinių išteklių skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta.

„Apykaklinės pušies žievės plokštelės yra išsidėsčiusios ratu kaip žiedas aplink liemenį, būna atsilošusios ir atrodo lyg skiedrinis stogelis ar apykaklė. Ši žievės forma suteikia prieglobstį vabzdžiams“, – aiškina ji.

Pušys

Lietuvoje šios formos pušys randamos Dubravos miške, Trakų ir Prienų miškuose bei Aukštaitijos nacionalinio parko miškuose.

„Apykaklinės formos pušys būna gerai išsivysčiusios ir gyvybingos. Apykaklinės formos žiedų ant pušies kamieno būna net iki 14. Jie išryškėja, kai pušys sulaukia brandaus amžiaus“, – pridūrė specialistė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)