Ieškojo pagalbos

Socialiniame tinkle „Facebook“ pasklido vyro prašymas padėti į spąstus patekusiam laukiniam gyvūnui. Vyras rado tuščioje lagūnoje besiblaškančią lapę, kuri niekaip negalėjo išlipti iš rezervuaro.

Visas veiksmas vyko Kėdainių rajono Surviliškio seniūnijos Užupės kaime.

Vyras nufotografavo lapę, kuri atrodė išties pavargusi ir išsekusi – matyt, nuo bandymų ištrūkti iš lagūnos, ir paviešino jos nuotrauką.

Pavyko ištraukti

Kol vieni galvojo, ką daryti, kiti ieškojo pagalbos. Siūlymų buvo visokiausių – žmonės siūlė šauktis pagalbos: nuo gyvūnų gerovės specialistų iki ugniagesių gelbėtojų.

Ir vis tik pasinaudoję patarimais, lapę išgelbėjo ją aptikę geradariai.

Pavakarę žmonės nuleido virvę į lagūną, o gudri lapė į ją įsikabino dantimis ir buvo ištraukta

Pavakarę žmonės nuleido virvę į lagūną, o gudri lapė į ją įsikabino dantimis ir buvo ištraukta bei kaipmat nubėgo į laukus. Taip gyvūnas buvo išgelbėtas.

Kur reikėtų kreiptis?

Vis tik dažnam kraštiečiui kilo klausimas – kur kreiptis, matant, kad laukiniam gyvūnui reikia pagalbos.

Jei nesate tikri, kaip elgtis su sužeistu ar sergančiu laukiniu gyvūnu, susisiekite su LSMU Laukinių, gyvūnų globos centru, kuris yra įsikūręs Kauno rajone, Naujųjų Muniškių kaime, Jurginų g. 6.

Susisiekti su specialistais visą parą galite telefonu +370 605 72 837 arba elektroniniu paštu lggc@lsmu.lt

Centro specialistai papasakos ir supažindins detaliau, kaip teisingai elgtis, gabenti ar padėti sužeistam gyvūnui.

LSMU Laukinių gyvūnų globos centras – vienintelis šalyje centras, kuriame nuo 2024 metų pradžios visą parą, 7 dienas per savaitę teikiama pagalba paimtiems iš netinkamos aplinkos, konfiskuotiems ar globos reikalingiems laukiniams gyvūnams iš visos Lietuvos.

Naminiams irgi padeda

Jeigu Kėdainių mieste ar rajone pamatėte sužeistą ar nugaišusį naminį gyvūną, apie jį galite pranešti UAB „Nuaras“ visą parą veikiančiu telefonu +370 655 70 058. Su šia organizacija sutartį pasirašiusi Kėdainių rajono savivaldybė.

Ugniagesiai gelbėtojai gelbėti gyvūno skuba tik kritiniais atvejais – kuomet gyvūno sveikatai ar gyvybei gresia pavojus. Tuomet gelbėtojus turi kviesti į įvykio vietą atvykę ir situaciją gyvai įvertinę gyvūnų gerovės tarnybų darbuotojai. Paprastai Kėdainiuose tai daro „Pifo“ ar „Miesto rainiukų“ atstovai.