Du laukinius kiškius Gitana pastebėjo šalia namų, esančių Mažeikių rajone.
„Vieną kiškį užfiksavo ir miško kameros, jis buvo priėjęs dar arčiau namų, tik įrašo kokybė buvo labai prasta. Apie porą savaičių naktį girdėjome vieno jų skleidžiamus garsus ir kito atsaką, ir dabar netyčia pagavau. Kiškiai ganosi jiems paliktoje pamiškės pievoje. Smagu juos stebėti“, – kalbėjo moteris.
Lietuvoje dažniausiai sutinkami pilkieji kiškiai, tačiau jų populiacija dėl intensyvios žemdirbystės, monokultūrų įsigalėjimo, žemės ūkio technikos naudojimo pastaraisiais metais gerokai sumažėjo. Taip pat mūsų šalyje gyvena ir baltieji kiškiai, tik jie yra dar retesni ir šiuo metu įtraukti į Lietuvos raudonąją knygą.
„Pilkasis kiškis, kiškis – kiškinių šeimos žinduolis. Tai 4–6,5 kg svorio žvėrelis, ilgomis ausimis, pilkai rusva ar juosva viršutine kūno puse, ruda krūtine ir kojomis, baltu pilvu. Uodega trumpa, viršutinė pusė juoda, apatinė – balta. Ausų viršūnėlės juodos. Priekinės kojos trumpos, užpakalinės – ilgos. Pirštai – su aštriais nagais.
Kiškiai gyvena labai įvairiuose biotopuose: miškuose, laukuose, soduose, net daržuose. Poruotis pradeda sausio-vasario mėnesiais. Per metus užaugina 1-3 vadas, kuriose gali būti nuo vieno iki septynių jauniklių. Minta įvairiais žoliniais ir sumedėjusiais augalais bei jų dalimis. Žiemą, trūkstant maisto, dažniausiai laupo medžių žievę.
Baltasis kiškis – šiek tiek mažesnis už pilkąjį kiškį. Vėlyvą rudenį jo kailis tampa baltas, o kovo viduryje – kailis keičiamas į vasarinį pilkos spalvos. Žiemą žvėreliai būna visiškai balti, tik su juodais ausų galiukais. Kadangi pastaraisiais metais žiemos mūsų krašte nelabai sniegingos, baltajam kiškiui būna sunku pasislėpti nuo priešų.“, – rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.