Panevėžio valdybos Biržų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Elona Pipiraitė primena, kad pašalinta augalija ir dugno nuosėdos negali būti sandėliuojamos, šalinamos ar paskleidžiamos vandens telkiniuose, pelkių ir šaltinynų teritorijose, akmenynuose, natūraliose pievose, saugomų rūšių radavietėse ir augavietėse, potvynių užliejamose teritorijose ir vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose.
Šalinant dugno nuosėdas ir pjaunant makrofitus, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad iškastas dugno nuosėdas ir nupjautos vandens augmenijos biomasę būtina iš karto surinkti ir išvežti sutvarkyti už vandens telkinio pakrantės apsaugos juostos, t. y. kuo toliau už tiesioginės paviršinės vandens prietakos baseino ribų.
Nesurinkta vandens augalų biomasė supūva vandens telkinyje, todėl toks makrofitų pjovimas nė kiek neprisideda prie vandens telkinio kokybės ir aplinkos gerinimo, o tik sudrumsčia vandenį arba net paskatina vandens augalijos plėtimąsi (kai susmulkinami ir paskleidžiami augalų šakniastiebiai ir pumpurai).
„Svarbu atkreipti dėmesį, kad, norint atlikti vandens augalijos pjovimo ir vandens telkinio valymo darbus į saugomas teritorijas nepatenkančiuose telkiniuose, kai tvarkomas plotas yra nuo 4 iki 10 arų, būtina kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą ir gauti leidimą“, – priduria E. Pipiraitė.
Pastaba: vandens telkinių tvarkymo ribojimai netaikomi vykdant darbus miestų ir miestelių teritorijose, kurios teisės aktų nustatyta tvarka priskirtos rekreacinėms teritorijoms. Papildomas draudimas atlikti vandens telkinių tvarkymo darbus galioja lašišinių žuvų neršto ir migracijos laikotarpiu nuo rugsėjo 15 d. iki gruodžio 31 d.
Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti elektronine sistema https://aakis.am.lt/. Apie įvykius, kai reikia reaguoti skubiai, praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.