Ant kontrolinės juostos, kuri šioje vietoje yra apie penkių metrų pločio, pasieniečiai pastebėjo neįprastus šviežius pėdsakus: juos paliko dvi greta ėjusios meškos. Pėdsakai tiesiąja vedė iš Lietuvos į Baltarusiją.
Šiemet gegužę meškos Lietuvoje užfiksuotos dukart: mėnesio viduryje lokį Trakų rajone pastebėjo ir nufotografavo paukščius stebėjusi gamtininkė, o pabaigoje šį Lietuvoje į Raudonąją knygą įrašytą gyvūną Kaišiadorių rajone užfiksavo medžiotojų kameros.
Aplinkos ministerijos specialistas, aplinkosaugininkas Selemonas Paltanavičius BNS sakė, kad greičiausiai abu kartus pastebėtas tas pats lokys, atklydęs į Lietuvą iš Baltarusijos. Jis prognozavo, kad anksčiau ar vėliau gyvūnas apsigręš ir sugrįš į Baltarusiją.
1967 metais lokys pastebėtas Alytaus, 1968 metais – Varėnos rajonuose, 1975 metais vienas matytas Biržų girioje, o 1982 metais Ukmergės rajone, 2009 metais – Švenčionėlių medžiotojų būrelis pastebėjo lokio pėdsakus Labanoro girioje. Prieš šešerius metus šalia Vilniaus, Lavoriškių pasienio ruože, valstybinės sienos apsaugos pareigūnai užfiksavo į Lietuvos teritoriją iš Baltarusijos vedančius stambaus žvėries pėdsakus. Mokslininkai patvirtino, kad tai rudojo lokio pėdsakai. Prieš 15 metų pėdsakai buvo matyti net Vilniaus miesto ribose, už Žaliųjų ežerų.