Du Galapų vėžliukai praėjusį mėnesį pasaulį išvydo šalies vakaruose esančio Serviono miestelio „Tropiquarium“ zoologijos sode, kuriame vykdoma šios nykstančios rūšies išsaugojimo programa. Vienas vėžliukas yra juodas kaip ir abu tėvai, o kitas – albinosas. Jų lytys kol kas nenustatytos.

Servione įsikūrusio „Tropiquarium“ zoologijos sodo darbuotojas Thomas Morelis:

„Po kelis mėnesius trukusio perinimo pamatėme išsiritant pirmąjį vėžliuką. Tai jau antra jauniklių vada „Tropiquarium“ zoologijos sode – pirmoji buvo praėjusiais metais. Labai nustebino vieno iš vėžliukų spalva. Kartais iškart po išsiritimo jie būna balti, bet po dviejų dienų įsitikinome, kad jis tikrai albinosas. Tai didelė staigmena, nes šiai rūšiai albinizmas nebūdingas“.

Daugiau nei 100 kilogramų sverianti vėžlio patelė penkis kiaušinius padėjo vasario 11 d., o mažylis albinosas išsirito gegužės 1 d.

Kitas vėžliukas pasaulį išvydo gegužės 5 d. Kiaušiniai buvo pustrečio mėnesio laikyti specialiame inkubatoriuje. Jų tėtis patinas sveria maždaug 180 kilogramų.

Servione įsikūrusio „Tropiquarium“ zoologijos sodo darbuotojas Thomas Morelis: „Serviono „Tropiquarium“ zoologijos sode turime tris Galapagų vėžlius, vieną patiną ir dvi pateles. Jei jau yra pasiekę lytinę brandą, jiems apie 30 metų, tiesą sakant, šiek tiek daugiau – 33 metai. Poravimosi sėkmės procentas siekia vos 2-3 proc., nes šios rūšys yra labai didelės, tad procesas komplikuotas. Poravimosi atvejų būna labai mažai, todėl labai džiaugiamės, kad mūsų laikomas patinas yra aktyvus ir jam pavyko. Šie vėžliai gyvena apie 200 metų“.

Ši ką tik lytiškai subrendusi Galapagų milžiniškųjų vėžlių pora yra maždaug 30 metų amžiaus. Jų jaunikliai sveria apie 50 gramų ir telpa į delną.