Kaip sako gyvūnų globa besirūpinanti rokiškietė Nijolė Pranskūnaitė, tokių lapių apie Rokiškį gali būti ne viena. Gali būti trys ar daugiau. Sunku jas suskaičiuoti, nes didžioji lapių teritorijos dalis persikertanti viena su kita ir vienoje teritorijoje, kur jos pasirodo, gali gyventi kelios lapės. O situacija dar labiau komplikuojasi, nes niekas nenori šiais gyvūnais užsiimti, juos gydyti.
„Veterinarai nenori priimti tokių gyvūnų gydyti, dėl keliamų reikalavimų ir atsakomybės, o nušauti ar nunuodyti, kaip siūlo žmonės, nėra problemos sprendimo būdas. Sprendžiant šią situaciją susisiekiau su asociacija „Laukinių gyvūnų globa“, esančia Šilutėje ir jie pažadėjo pasirūpinti šiais sergančiais gyvūnais, juos pagydyti. Skambina man žmonės, sako mačiau ten prie poliklinikos ar prie aplinkkelio, ar prie namų buvo priėjusi. Norint pasirūpinti tokiu gyvūnu, pirmiausia reikia privilioti juos maistu, sukurti tokias vietas, kur jos ateitų pasimaitinti, tuomet pripratinti prie gaudyklės ir tik tuomet jas sugauti. Tai yra ilgas procesas, o žmonėms atrodo, jog padėjai gaudyklę ten, kur jos pasirodo galbūt kartą per savaitę, ir pagausi. Taip tikrai nebus. Žmonėms tokie sergantys gyvūnai nepavojingi, tačiau artintis taip pat nevertėtų, nes išgąsdintos jos gali kąsti. Didžiausias pavojus yra šunims, nes šia liga gali jie apsikrėsti. Jei sukurtume laukinių gyvūnų šėryklas, galėtume jiems ten palikti ir vaistų nuo ligų, o dabar tokių vietų neturime“ – sako savanore dirbanti Nijolė Pranskūnaitė.
Kaip ir „Rokiškio Sirenai“ video atsiuntęs skaitytojas, taip ir kiti gyventojai teigia, jog po Rokiškio miestą klaidžiojantys ligoti gyvūnai labai drąsūs ir nevengia žmogaus draugijos. Į tai Nijolė Pranskūnaitė atsako, jog didžioji dalis laukinių gyvūnų, klaidžiojančių miesto teritorijoje, skiriasi nuo tų, kurie gyvena miške.
„Šių lapių jau kelinta karta yra užaugusi šalia žmonių. Lapės atsiveda jauniklius žmonių tvartuose, ūkiniuose pastatuose, todėl jos jau nėra visai laukinės, jos drąsesnės, pripratę prie žmogaus ir nevengia jų draugijos. Situacija tikrai sprendžiama, todėl jei kas pamatė tokius sergančius gyvūnus, turi jų nuotraukas ar yra nufilmavę, gali siųsti man informaciją messengerio programėle arba skambinti telefonu, numeriu 8 698 86699. Taip galėsime išsiaiškinti, kiek tų klaidžiojančių sergančių lapių yra ir joms padėti,“ - sako padėtį pasirengusi spręsti gyvūnų globėja Nijolė Pranskūnaitė.