„Mačiau kaip zylės peša kailį iš gyvų žvėrių. Iš gyvo meškėno, kuris turi nagus ir dantis. Bet neatrodė, kad meškėnas prieštarautų“, – sakė Ilinojaus universiteto ekologas Jeffrey Brawn. Tokį paukščių elgesį ekologas pastebėjo visai netyčia – skaičiuodamas paukščius Ilinojuje.
Tokių kailio vogimo atvejų mokslinėje literatūroje jis rado visai nedaug, tačiau jutube paukščių entuziastų įkelti vaizdo įrašai atskleidė, kad toks sparnuočių elgesys nėra toks jau ir retas.
Šiuose įrašuose buvo matyti kaip zylės peša kailį iš naminių šunų, kačių ar net dygliakiaulių. Vaizdo įrašai atskleidė ir kai kurių kitų paukščių panašų elgesį.
Spėjama, kad gyvūnų kailis galėtų atbaidyti parazitus, kurie yra itin pavojingi tik išsiritusiems paukščių jaunikliams. Kai kurie paukščiai savo lizdus iškloja augalinėmis medžiagomis, atliekančiomis šią funkciją, tačiau dėl gyvūnų kailio poveikio dar trūksta įrodymų.
Mokslininkai ketina atlikti daugiau tyrimų, kurie paaiškintų, kodėl paukščiams lizduose reikalingas kailis. Preliminari komandos atlikta analizė rodo, kad toks elgesys būdingesnis aukštesnėse platumose, taigi kailio paskirtis yra apšiltinti lizdą.
Šaltinis: www.sciencealert.com