„Vėjalandė šilagėlė – griežtai saugoma rūšis visoje Europoje, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą, įtraukta į Berno konvenciją bei Europos Sąjungos Buveinių direktyvą. Dzūkijos sausi pušynai, šlaitai ir pamiškės – jos labai mėgstami. Tačiau dėl miško paklotės apaugimo samanomis, pamiškių ir šlaitų užaugimo kitais žoliniais augalais, sėkloms tampa sunku čia įsitvirtinti. Tai viena iš svarbesnių priežasčių kodėl vėjalandės šilagėlės populiacija nyksta“, – rašė parko darbuotojai.

Vėjalandė šilagėlė Dzūkijos nacionalinio parko nuotr.

Direkcija jau kelerius metus atlieka šilagėlės augaviečių gerinimo darbus: šalina miško paklotę ir kerta menkaverčius krūmus.

Vėjalandė šilagėlė Dzūkijos nacionalinio parko nuotr.

Svarbu žinoti ir tai, kad visos šios ypatingo grožio gėlės dalys (lapai, stiebas, žiedas) yra laikomos nuodingomis. Augalo sultys, patekusios ant akių, burnos gleivinės ar jautresnės odos, gali sukelti uždegimą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją