GRYNAS.lt skaitytoją Mindaugą nustebino netoli Bendorių gyvenvietės kartu su antimis vaikštinėjantis keistas paukštis. Skaitytojas praneša, jog gyvenvietė, nors ir įsikūrusi šalia judraus kelio nuolat sulaukia svečių, kurie visame krašte saugomi kap nykstantys.

„Jau dvi dienos stebiu pro savo langą man dar nematytą paukštį (kažkokį „žąsiną“), ramiai sau tupintį ir besigražinantį šalia balos, kurią yra pamėgusios kelios ančių ir laukių šeimynos, ūdrų porelė. Prieš du metus čia keletą savaičių ramiai sau gyveno juodasis gandras… Ir visi šie balos gyventojai ar svečiai – prie pat Vilniaus, šalia pakankamai judraus kelio (matyt, jiems smagu stebėti greta važiuojančius automobilius)“, - laiške rašė Mindaugas.

Keista atvykėlė - muskusinė antis arba jos hibridas

Lietuvos ornitologų draugijos direktorius Liutauras Raudonikis teigė, jog keistas paukštis – muskusinė antis.

„Čia gali būti jos hibridas su balta namine žąsimi, nors naminių muskusinių ančių irgi visokių formų yra“, - svarstė ornitologas.

2010 - aisiais gyvenvietę aplankęs juodasis gandras

Dėkojame skaitytojui Mindaugui už muskusinės anties nuotraukas.

Jei pastebėjote kokį nors neįprastą paukštį ar gyvūną, o gal įamžinote keistą gamtos reiškinį savo nuotraukas ir istorijas siųskite paštu grynas@grynas.lt

Faktai:

Muskusinės antys prijaukintos Pietų Amerikoje. Plačiai paplitusios Prancūzijoje, Italijoje, Vakarų Vokietijoje ir kitose šalyse.

Muskusinių ančių galva vidutinio dydžio, su koralų formos ataugomis viršutinėje snapo dalyje. Patinų snapo pagrindas yra su raumeniniu pakilimu, panašiu į kankorėžį. Kaklas storokas, trumpas. Liemuo šiek tiek nuleistas į užpakalinę dalį. Krūtinė gerai išsivysčiusi. Yra baltų, baltų su tamsiomis dėmėmis ir rudai juodų, kurių plasnojamosios plunksnos yra žalio atspalvio, ančių.

Suaugusios antys sveria 2,5-3, gaigalai – 4,5-6 kg. Dėslumas – 80-110 kiaušinių per metus. Vidutinis kiaušinio svoris – 75-80 g. Lytiškai antis subręsta per 210-230 dienų.