Nuotraukose matome, kad vieno drugelio yra pilki, rusvi sparniukai, o kito – mėlyni. Tai yra ta pati rūšis – dirvinis melsvys. Šiuos drugelius lengviau atpažinti fotografuojant jų sparnus iš vidinės pusės, palaukus kol jie juos suglaus. Šių drugių patinėliai būna mėlyni, o patelės – blankesnės. Prie žiedo nuotraukoje užfiksuotas patinas, o ant žolės – patelė.

Rūšį padėjo nustatyti ir tai, kad patinėlis tupi ant šių drugių vikšrų mitybinio augalo – paprastojo gargždenio. Dirviniai melsviai Europoje, Lietuvoje, yra, ko gero, dažniausia melsvių rūšis. Jie skraido nuo gegužės pabaigos iki rugpjūčio vidurio. Tai – vasaros drugys. Kiaušinėlius jie deda ant dobilų, pupinių augalų.

Vikšrai žiemoja dirvoje, paklotėje, tada pavasarį virsta lėliukė, iš kurios vėliau išsirita drugelis, ir vasaros pradžioje jie pradeda naują ciklą. Įdomu tai, kad ši drugelių rūšis turi keletą vadų per vasarą. Kartais pamačius melsvį sunku nustatyti, kurios jis generacijos: pirmos, antros ar net trečios. Tokiu atveju galima bandyti vertinti pagal sparnų nusidėvėjimą, nes kuo ilgiau drugys gyvena, tuo labiau apsitrynę bus jo sparneliai.

Jie aptinkami pietryčių Azijoje, šiaurės Afrikoje, o 2005– 2008 m. pastebėti net Kanadoje. Manoma, kad ten jie atkeliavo su žmogumi, nes perskristi Atlanto vandenyną jiem būtų neįmanoma. Nuo Kanados jie jau ėmė plisti link Jungtinių Amerikos Valstijų.

Jeigu ir jūs pamatėte nepažįstamą paukštį, roplį, augalą ar grybą, siųskite nuotraukas redakcijai el. paštu grynas@grynas.lt ir gaukite atsakymą tiesiai iš gamtininko.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)