Šis įspūdingos išvaizdos varliagyvis – žalioji rupūžė, kuri nuo 2007 metų įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.
Šias rupūžes dažniausiai galima aptikti daržuose, soduose, parkuose. Labiau linkusios įsikurti sausesnėse vietose, nes žaliosios rupūžės yra laikomos stepine rūšimi, todėl šie varliagyviai pasižymi dideliu atsparumu sausrai ir karščiui.
Žaliosios rupūžės yra aktyvios tamsiuoju paros metu, ne išimtis ir ši gražuolė nuotraukoje, kurią sutikau sutemus prie močiutės šiltnamio (ten jų keletas gyvena jau kokius 15 metų). Mano močiutė jau „mokyta“ ir žino, kad tokios kaimynės kaip žaliosios rupūžės, gyvenančios prie šiltnamio, yra aukso vertės! Taip yra todėl, kad jos medžioja įvairius sodininkų ir daržininkų nemėgstamus padarėlius: vabzdžius, voragyvius ir tai, ko labiausiai nemėgsta sodininkai – kolorado vabalus, muses, uodus ir svarbiausia – šliužus! Iš esmės rupūžė gyvenanti jūsų sode yra tikrų tikriausias „biologinis ginklas“ prieš daugybę daržo siaubūnų!
Būtinai atkreipkite dėmesį į rupūžių akis! Jos velniškai gražios!
O štai, kas rašoma Lietuvos raudonojoje knygoje apie grėsmes šioms rupūžėms: „Žaliosios rupūžės populiacija gausesnė Pietvakarių, Vidurio Lietuvoje. Didžiausia grėsmė šiems gyvūnams yra nerštaviečių trūkumas ir jų tarša, žuvų įveisimas nerštavietėse. Pesticidų, herbicidų naudojimas žemės ūkyje. Buveinių užauginimas aukšta žole, krūmokšniais, taip pat migracijos kelių suardymas.“
Mylėkime ir saugokime varliagyvius, padėkime jiems apsigyventi prie mūsų ir klestėti greta! Juk tik susigyvenant su laukine gamta žmonės galės išlikti, kito kelio tiesiog nėra.
Jeigu ir jūs pamatėte nepažįstamą paukštį, roplį, augalą ar grybą, siųskite nuotraukas redakcijai el. paštu grynas@grynas.lt ir gaukite atsakymą tiesiai iš gamtininko.