„Pamačiau šią nuotrauką ir pagalvojau, priminsiu visiems paprastą faktą, kurį, deja, ne visi žino.
Vaivorykštė iš tikrųjų yra apvali, tačiau nuo žemės paviršiaus mes ją matome ne visą“, – sako „Orai ir klimatas Lietuvoje“ specialistas.
Anot jo, būdami ant žemės didžiausią dalį vaivorykštės galime išvysti tik kai Saulė yra arti horizonto, tačiau net tuomet visos jos nematysime.
„Norint pamatyti visą vaivorykštės apskritimą savo akimis tektų pakilti truputį į viršų, o ten jus pasitiktų dar nuostabesnis vaizdas nei būnant ant žemės.
Antradienio vakarą užfiksuotame kadre galite matyti, kaip atrodo iš viršaus dviguba vaivorykštė“, – „Orai ir klimatas Lietuvoje“ komentavo Edgaro Medzevičiaus padarytą vaivorykštės nuotrauką.
Grynas.lt primena, kad vaivorykštė yra optinis ir meteorologinis reiškinys, kuomet Saulei apšvietus atmosferoje esančius vandens lašelius, danguje atsiranda ištisinė spalvų spektro juosta.
Vaivorykštės matoma forma – spalvotas lankas su raudona spalva išorinėje lanko pusėje ir violetine vidinėje lanko dalyje.
Dvigubos vaivorykštės atveju matomas antras, ne toks ryškus lankas, kurio spalvų linijos išsidėsčiusios atvirkštine tvarka.