Moo Deng išpopuliarėjo po to, kai internete išplito filmuota medžiaga, kurioje matyti, kaip ji laksto po aptvarą, kandžioja zoologijos sodo prižiūrėtoją, yra apipurškiama vandeniu ir kt.

Zoologijos sodo darbuotojai ir internautai pripažįsta, kad tai viena žaismingiausių ir aktyviausių begemočių, kokias jiems tekę matyti.

Ji taip išpopuliarėjo, kad imti gaminti ją vaizduojantys tortai ir meno kūriniai, kuriuose išryškinti jos rausvi skruostai ir akys. Vienas kosmetikos tinklas pasinaudojo šia tendencija ir reklamuodamas rožinių ir persikinių atspalvių skaistalus pasiūlė nurausti kaip Moo Deng.

Žmonės stovi eilėse, kad ją pamatytų
Žavi jos žaismingas būdas ir judrumas
Begemotė Moo Deng gimė 2024 m. liepą
Moo Deng ilsisi po žaidimų

Žurnalo „Time“ interneto svetainėje ji buvo pavadinta „Ikona“ ir „Legenda“, rašo „The Guardian“.

Prie jos žinomumo prisidėjo 2,5 mln. sekėjų turinti „TikTok“ paskyra, skirta hipopotamams ir kitoms rūšims, gyvenančioms „Khao Kheow“ atvirame zoologijos sode Čonburio mieste Tailande.

Šimtai tūkstančių žmonių taip pat seka paskyras, kuriose fiksuojamas jos kasdienis gyvenimas socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“.

31 metų Atthaponas Nundee, „Khao Kheow“ atvirojo zoologijos sodo prižiūrėtojas, teigė, kad socialiniuose tinkluose įrašus apie gyvūnus pradėjo skelbti pandemijos metu, kai turėjo daugiau laisvo laiko. Daugiausia dėmesio sulaukė Moo Deng, kurios vardas reiškia „šokli kiauliena“. Tai taip pat yra patiekalo Tailande pavadinimas.

„Kai tik pamačiau, kad gimė Moo Deng, užsibrėžiau tikslą ją išgarsinti, bet niekada nesitikėjau, kad ji taps žinoma ir užsienyje. Maniau, kad ji gali išgarsėti Tailande, bet ne tarptautiniu mastu“, – prižiūrėtoją cituoja šaltinis.

Verslininkai pasinaudojo Moo Deng populiariumu
Turistai mielai perka Moo Deng atributiką ir gaminius su jos atvaizdu
Moo Deng skulptūra parke Bankoke
Bankoko stotis su Moo Deng atvaizdo balionu

Moo Deng ne tik išpopuliarino zoologijos sodą, bet ir atkreipė dėmesį į tai, kad jos rūšies hipopotamai nyksta.

Nykštukiniai begemotai yra mažiausia pasaulyje hipopotamų rūšis, įtraukta į Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos Raudonąją knygą kaip nykstanti.

Kai 2015 m. buvo atliktas paskutinis jų pasaulinis vertinimas, laisvėje gyveno mažiau nei 2 500 subrendusių individų. Manoma, kad jie išnyko Nigerijoje, vienoje iš Vakarų Afrikos šalių, nedidelės populiacijos išliko Liberijoje, Dramblio Kaulo Krante, Gvinėjoje ir Siera Leonėje, rašo BBC.

Moo Deng sukėlė susidomėjimą ne tik Tailande
Ji dažnai vaizduojama humoristiškai
Išgarsėjo būdama maždaug 2 mėn.

Anot šaltinio, natūralioje aplinkoje šie hipopotamai gyvena miškais apaugusiose vietose, prie upių, upelių ir pelkių, kur gali maudytis ir išlaikyti drėgną odą.

Jie daugiausia minta žole, lapais, ūgliais ir vaisiais, maitinasi naktimis, sutemus ir auštant.

Šie charizmatiški gyvūnai nuo seno yra Vakarų Afrikos kultūros ir folkloro dalis. Pasak liberiečių legendos, gyvūnai naktį randa kelią per mišką, burnoje nešdamiesi deimantus, kad apsišviestų kelią.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją