„Aiškinausi, kas nufilmavo, tačiau nepavyko. Greičiausiai tai buvo kažkas iš darbuotojų, kurie persiuntė vaizdo įrašą medžiotojams, tuomet pasiekus mane, paviešinome plačiau“, – sakė Vilkaviškio medžiotojų ir žvejų draugijos narys Andrius Rapalas.
Vaizdas filmuotas degalinėje, esančioje įvažiuojant į Vilkaviškį. A. Rapalo teigimu, aplink šią degalinę yra laukai, tad stirnos ten nuolat ganosi.
„Šis stirniukas galimai ir prieš mėnesį blaškėsi Vilkaviškio centre, kalbama, jog jis vaikščiojo ir po žmonių kiemus Šeimenos seniūnijoje. Gyventojai jiems duoda valgyti, glosto, visa tai galėjo paskatinti stirnas nebebijoti žmonių.
Kodėl jis užsuko į degalinę, neaišku. Galbūt prisivalgė rapsų. Jų poveikis stirnos organizmui gali būti labai stiprus, net mirtinas. Kasmet socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje pasirodo vaizdo įrašų ir nuotraukų, kuriose apsvaigusios, išdrąsėjusios stirnos marširuoja keliais, eina prie žmonių ir į kiemus. Esminiai sveikatos pokyčiai susiję ne su rapsais apskritai, o su jų dalimi maiste ir santykiu su kitokiu pašaru. Iš esmės rapsuose yra daug nitratų, kurie skrandyje virsta nitritais ir trikdo tolimesnį virškinimą“, – aiškina pašnekovas.
Jis pabrėžė, kad žmonės prie laukinių gyvūnų, pasižyminčių pernelyg drąsiu elgesiu, artintis neturėtų, nereikia jų glostyti ar vestis namo, nes gyvūno elgesys stresinėse situacijose gali būti nenuspėjamas.
Panašius simptomus (nusilpimą, judesių koordinacijos sutrikimus), anot jo, gali sukelti ir lėtinė išsekimo liga, kuri yra elninių centrinės nervų sistemos liga, nors Lietuvoje dar nenustatyta, bet jau aptinkama Norvegijoje, Švedijoje ir Suomijoje.