Ūkiniuose pastatuose laikomi gyvūnai turi būti apsaugoti nuo jų sveikatai kenkiančių oro sąlygų, plėšrūnų ir pavojų. Be to, turi būti atsižvelgta į jų amžių, veislę, lytį ir gaminamos produkcijos rūšį. Pavyzdžiui, suaugę galvijai, arkliai, avys ar kiti gyvūnai, kurie yra prisitaikę prie lauko sąlygų, žymiai geriau ir sveikiau jaučiasi lauke, tačiau, esant žemai aplinkos temperatūrai, siaučiant pūgoms, pučiant stipriam vėjui, sningant ir pan. turi būti jiems pritaikytose patalpose. Mūsų šalyje auginami tik kelių veislių galvijai, kurie yra atsparesni žemoms temperatūroms. Tačiau veterinarijos specialistai rekomenduoja tvartuose laikomus gyvūnus, ypač arklius, išvesti nors trumpam pasivaikščioti net ir per šalčius.
Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiojo veterinarijos gydytojo Giedriaus Blekaičio, pasirūpinti gyvūnų laikymo patalpomis ūkininkai privalo dar neįžiemojus. Reikia užsandarinti tvartų langus, duris, palikti tik ventiliacijai skirtas angas, bet nesudaryti sąlygų skersvėjams, kreikti pakankamu kiekiu sausų pakratų. Šaltuoju metų laiku reikia daugiau dėmesio skirti gyvūnams, duoti pakankamai pašarų ir vandens, šerti įvairesniais pašarais, nes per šalčius jiems reikia daugiau maisto kūno temperatūrai palaikyti.
Žiemą nuo blogų oro sąlygų kenčia ne tik prastai prižiūrimi ūkiniai gyvūnai, bet ir lauke laikomi šunys. Rūpestingi šeimininkai turėtų pasirūpinti šunų šėrimu ir girdymu, apšiltinti jų būdas.
„Gyventojus kviečiame būti pilietiškais ir neabejingais – pastebėjus nuo šalčio kenčiančius, netinkamai laikomus gyvūnus, informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas arba pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8-800-40403“, – sakė veterinarijos gydytojas G. Blekaitis.