Didžiuliai pinigai

Gamtos tyrimų centro ichtiologas dr. Justas Dainys sako, kad nors reglamentai numato, kad unguriai negali būti išgabenti už natūralaus paplitimo ribų, t. y. Europos, jie masiškai keliauja į Kiniją.

„Unguriai išsirita Sargaso jūroje, kažkur prie Bermudų trikampio, su Golfo srove maži unguriukai atkeliauja iki Europos krantų, kur virsta į stiklinius ungurius (tokia ungurių vystymosi stadija, – red. past.). Tai yra mums įprastas ungurys tik jis būna mažas ir yra visiškai skaidrus.

Juos gaudo įžuvinimui, akvakultūrai, o jei unguriuko nepagauna, jis migruoja toliau kol randa tinkamą buveinę gyvenimui. Praėjus maždaug 15 metų šie unguriai patiria metamorfozę, virsta taip vadinamais sidabriniais unguriais ir keliauja atgal į Atlanto vandenyną neršti.

Ungurių jaunikliai gaudomi Prancūzijoje, Anglijoje, Portugalijoje pakankamai intensyviai ir yra išvežami. Europinis ungurys paplitęs Europoje, šiek tiek jų randama Afrikoje, iš šito regiono juos išvežti draudžiama. Tačiau jų kaina labai didelė, paklausa taip pat, todėl juos bandoma nelegaliai realizuoti. Unguriai lėktuvais pervežami netgi „specialiai įrengtuose“ lagaminuose. Taip jie nukeliauja į Aziją“, – pasakoja pašnekovas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)