Kurmio nuotraukos nustebino gamtininką Deividą Makavičių. Jis pripažino, kad tokios spalvos šių gyvūnų dar nėra tekę matyti. Iš tiesų kurmius pastebėti nėra paprasta, nes jie visą laiką praleidžia po žeme, taigi toks radinys yra tikrai retas.
„Lietuvoje gyvena tik viena rūšis kurmių. Visi juos esame įpratę matyti juodu kailiuku, o aptiktas kurmis yra šviesaus kailiuko. Tai yra genetinis pakitimas. Sunku pasakyti, kuris tiksliai, nes kurmis yra miręs ir nesimato jo akių spalvos. Jis gali būti leukistas arba albinosas. Ir tiems, ir tiems gyvūnams kailyje, odoje ar plunksnose trūksta melanino – juodo pigmento. Norint tiksliai pasakyti, kuris atvejis tai yra, reikėtų pažiūrėti į kurmio akies rainelę. Jei ji būtų rausva arba raudona, galėtume teigti, kad kurmis yra albinosas, o jeigu ji yra įprastos spalvos – leukistas. Kurmių akys natūraliai yra tamsios“, – paaiškina gamtininkas.
Anot jo, šviesios spalvos kurmis yra labai retas atvejis.
„Gyvūnų procentas su tokiu genetiniu pakitimu yra labai mažas. Žinoma, jeigu jie gyventų žemės paviršiuje, būtų didesnė tikimybė juos rasti. Iš tikrųjų apie tokius anomalinius atvejus reikėtų informuoti ir gyvūnus perduoti Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui, nes tai yra unikalūs atvejai ir jie pasitarnautų mokslui“, – tikina D. Makavičius.
Jis sako, kad kurmiai yra juodi, nes po žeme spalvų jiems nereikia. Kai kuriems leukistams ir albinosams gyvūnams yra kur kas sunkiau prisitaikyti gamtoje, nes jie puikiai pastebimi plėšrūnų, dėl savo išskirtinumo jiems neretai sunkiau rasti partnerį.
Vis dėlto, kadangi kurmiai gyvena po žeme, o jų regėjimas yra redukuotas, jiems nepatogumų dėl kailio spalvos kilti neturėtų.