Osnabriuko palyginamojo biologinio pažinimo tyrimo grupės komanda vadovaujama profesorės Simone Pika nusprendė atlikti pirmąjį tikrąjį varnų pažintinių gebėjimų lyginamąjį įvertinimą. Tyrimui buvo užaugintos aštuonios jaunos varnos.
Kiekviena iš jų buvo testuojama naudojant primatams naudotą „Primate Cognition Test Battery“ (PCTB) versiją, kuri buvo pritaikyta varnoms, nes jos skirtingai nuo beždžionių naudoja ne pirštus, bet snapus. Kiekvienam paukščiui bandymas buvo pakartotas po keturių, aštuonių, dvylikos ir šešiolikos mėnesių. Buvo išbandytos tokios paukščių pažinimo funkcijos kaip erdvinis suvokimas ir gebėjimas suprasti objekto pastovumą. Taip pat buvo vertinti bendravimo ir mokymosi gebėjimai.
Tyrėjų teigimu, tai rodo socialinį ir fizinį intelektą ir „bendrą, o ne specifinį intelektą“. Straipsnyje teigiama, kad varnoms, kurios anksti palieka savo lizdus, šio sugebėjimo reikia, kad išgyventų tokiame jauname amžiuje. Taip pat yra galimybė, kad būtent šiam eksperimentui žmonių užaugintos varnos buvo socializuotos, todėl laukinių jaunų varnų rezultatai gali skirtis.
Komanda tikisi tęsti varnų intelekto tyrimus kurdama metriką, skirtą įvertinti „tikruosius rūšies, o ne žmogaus pažinimo įgūdžius“. Kitaip tariant, nustatyti, ką reiškia būti protingu varnos pažinimo lygmenyje.