Pagal oficialią statistiką, vidutiniškai vienas gyventojas Lietuvoje tokių maišelių sunaudoja apie 200 vnt./metus. Jei paskaičiuotume, kad į parduotuvę vienas iš šeimos narių eina bent kas trečią dieną, ir dažniausiai ima už vieną centą dažno prekybos centro siūlomą pirkinių maišelį, vien tokių maišelių šeima vidutiniškai per metus sunaudoja apie 100 vnt. Sutikite, kad šie pirkinių maišeliai tikrai nekvepia elegancija, tik sąlyginiu patogumu – nes einant parduotuvę nereikia galvoti, kur susidėsiu pirkinius. Taigi galbūt nereikia laukti draudimo įsigaliojimo, o imtis iniciatyvos pačioms – tapti ir draugiškoms aplinkai, ir elegantiškoms?
Turbūt jei pažvelgtume atgal keletą šimtmečių ar nusikeltume į vos šio šimtmečio pradžią, pamatytume moteris ir net damas su įvairaus dydžio krepšiais – būtent jie buvo pagrindinė vidutinės klasės atstovių pirkinių surinkimo ir gabenimo priemonė. Patvarūs, ilgalaikiai, stabiliai stovintys, galintys atlikti ir namų dekoravimo funkciją – kodėl gi negrąžinus šios tradicijos, einant turgelin pirkti daržovių, vaisių? Jei vieną budintį krepšį pasidėsite į savo automobilio bagažinę, jis puikiai tiks net ir kasdieniams pirkiniams prekybos centre.
MINUSAI: kuo didesnė krepšio talpa, tuo sunkesnis. Maisto užpirkimams visai šeimai visai savaitei vieno krepšio nepakaks, reikalingi bent du, ir, žinoma, papildomas nešikas.
Rezginės
PLIUSAI: su rankų darbo nerta pirkinių rezgine tikrai būsite originali, ypač jos tinka vasarai, lengvutės, skaidrios.
MINUSAI: rezginės stambiomis akutėmis netinka smulkiems pirkiniams, be to, reikia išspręsti pačių rezginių supakavimą. Palaidai gulėdamos rankinuke susivels, greitai išsiteps. Aštresni pirkinių kampai gali lengvai paleisti akutes, todėl rezgines reikia nerti iš tikrai tvirtų siūlų.
PLIUSAI: siuvinėti, su įvairiomis aplikacijomis, nostalgiški lininiai per petį permesti maišeliai – puikus vasaros aprangos aksesuaras. Susidėvėję maišeliai gamtoje greitai suyra.
MINUSAI: maišeliai teplūs, sunkiai išsiplauna dėmės, lengvai praranda formą. Sąlyginai nepigūs, maišelio kaina Lietuvoje - nuo 20 iki 60 Lt. Didelės apimties, sunkių pirkinių gali neatlaikyti ir rankenos.
PLIUSAI: kainuoja tik jūsų laikas ir fantazija – juk rūbus vis tiek išmestumėte. Maišelis bus vienintelis ir nepakartojamas.
MINUSAI: tvirtos išvardintos sintetinės medžiagos neturi didelės spalvų gamos. Maišelis turės daug siūlių – o kiekviena siūlė – rizika, kad atsiras skylė. Susiūtas iš daugelio siūlių maišelis nesigaus labai patogiai sulankstomas.
Kuprinė – moksleivio, turisto ir bohemos atributas – toks įvaizdis vyrauja tarp mūsų, moterų. Ir reta kuri beužsidedame kuprinę net ir laisvalaikiu. O kodėl nepabandžius pirkiniams įsigyti kuprinės? Talpios, lengvos ir patogios, įvairių formų – ypač patogus sprendimas, jei perkate daug – tada reikia tiek pirkinių krepšelių, kad pritrūksta rankų. Jų funkciją, turint kuprinę, atliks pečiai ir nugara. Kuprinė- puikus atributas, jei propaguojate ir ekologišką judėjimą iš taško A į tašką B ir atgal – t.y. apsipirkti važiuojate dviračiu.
PLIUSAI: kuprinės talpios, patogios nešti.
MINUSAI: geros kokybės ilgaamžės kuprinės ganėtinai brangios. Ne visada tiks prie jūsų aprangos kodo.
Parduotuvių maišeliai
PLIUSAI: parduotuvių maišeliai tarnauja ilgiau nei vienkartiniai. Sąlyginai pigūs – 3-5 Lt.
MINUSAI: tikrai rizikuojate būti visai nestilinga su prekybos tinklo maišu ant peties. Patirtis rodo, kad nors ir vadinami ilgalaikio naudojimo, prekybos centrų maišeliai susidėvi greitai – prayra siūlės, įsidėmina, jų daugeliu atvejų negalima skalbti. Galų gale patekę į šiukšlyną jie taip pat yra pakankamai ilgai.
Sulankstomi maišeliai
MINUSAI: šių maišelių kaina Lietuvoje– nuo 25 iki 40 Lt. Taigi jei nežinote, ko norite dovanų gimtadienio proga, prašykite stilingo maišelio. Ir, nors gamintojai skelbiasi, kad maišeliai pagaminti iš perdirbamo poliesterio, apie panaudotų poliesterio gaminių surinkimą Lietuvoje girdėti dar neteko. Belieka tikėtis, kad kol maišeliai susidėvės, perdirbimo sistema atsiras.