Firminiai akiniai nebūtinai geriausi
Šiuo metu tikrai lengva pasimesti tarp pasiūlymų gausos, nes kiekvienas gamintojas ar pardavėjas vis savaip giria savo prekę. Vieni teigia, kad jų akiniai tinkamiausi, nes jų lęšiai stikliniai, kiti atkerta, kad ne stiklas ar plastikas svarbiausias kokybės rodiklis, o speciali nuo UV spindulių sauganti danga. Be to yra ir teigiančių, kad kokybiški gali būti tik labai brangūs „firminiai“ akiniai. Ir galiausiai yra visiškai įžūliai sukčiaujančių prekybininkų, priskiriančių jų siūlomiems akiniams nebūtas savybes ir nesidrovintis už skatiko nevertus gaminius lupti iš pirkėjų keliagubą kainą.
Nuo ilgo buvimo tamsoje galima net apakti
Žmogaus akis prieblandoje veikia mobilizaciniu režimu. Nuolatinė įtampa, o kartu su ja padidėjęs spaudimas akyse galiausiai gali tapti rimtų pažeidimų priežastimi. Todėl užsidėdami tamsius akinius einant į naktinį klubą pagalvokite vis tik ar to jums tikrai reikia?
Taip pat nuolatinis akinių nuo saulės naudojimas gali ženkliai mažinti jūsų adaptavimosi galimybes. Normali fiziologinė reakcija, kuomet šviesos srautui intensyvėjant vyzdžiai susitraukia, o sutemus plečiasi, sutrinka ir tuomet gali atsirasti fotofobija – patologinė būsena, kuomet žmogus apskritai negali žiūrėti į ryškią šviesą.
Vairuojantiems - tik poliarizuoti akiniai
Taip pat neverta naudoti pernelyg atvirus akinius nuo saulės vairuojant automobilį, nes yra žinomi atvejai, kuomet netikėti atspindėtos šviesos blyksniai tapdavo eismo įvykių priežastimi variuotojui juos klaidingai suvokus kaip kito automobilio žibinto šviesas arba kliūtį, netikėtai atsiradusią šone. Vairuotojams dėl tos pačios priežasties taip pat patartina rinktis akinius poliarizuotais stiklais.
Ne mažiau svarbi ir akinių spalva
Ne mažiau svarbu parinkti akinius su tinkama lęšių spalva. Geriausi rudi, juodi ar žalsvi akinių stiklai, o štai raudonį jums gali „padovanoti“ irzlumą ir galvos skausmą. Žydri stiklai – apskritai akies neapsaugo ir dar visiškai sutrikdo spalvų suvokimą.
Saikingas mėgavimasis saule stiprina imunitetą
Atmetus atvejus, kuomet akių apsauga tikrai būtina ( būvimas kalnuose ar šalia vandens ir pan.), daugelyje atveju nereikia jokios papildomos apsaugos nuo UV spindulių. Juolab, kad saikingai mėgaujantis saule pagerėja imuninės sistemos veikla, sintezuojamas vitaminas D, na o akims saikingas ultravioleto kiekis yra puiki priemonė stimuliuoti akių raumenis ir gerinti jų veiklą.
Todėl, jei nesergat ligomis, dėl kurių turite padidintą jautrumą UV spinduliams, nėra ir būtinybės pirkti akinius, sulaikančius 99-100 proc. jų. Tiesa, dar blogiau naudoti tamsius akinius apskritai neapsaugančius nuo ultravioletinių spindulių. Tuomet dėl užtamsinimo akis vyzdžius išsiplečia pasiruošusios priimti didesnį matomo šviesos spektro spinduliuotės srautą, tačiau kartu su juo patenka visas UV srautas. O tai sutrikdo natūralius adaptacijos mechanizmus.
Vienas iš nedaugelio kasdienių atvejų, kuomet kokybiški gerai UV spindulius sulaikantys akiniai nuo saulės tiesiog būtini, kuomet jūs nešiojate kontaktinius lęšius.
Kokius akinius pirkti?
Ko gero, iš straipsnio jūs jau supratote, kad pagrindinės taisyklės, kurių reikėtų laikytis perkant ir naudojant akinius nuo saulės yra paprastos. Pirmiausiai, juos naudokite tuomet, kai jų iš tikro reikia. Taip pat perkant įsitikinkite, kad jie ne tik stilingi ir madingi, tačiau apsaugo akis nuo įvairiais kampais krintančios šviesos.
Atkreipkite dėmesį ar nėra lęšių iškraipymų, kas, beje, būdinga pigiems „turgaus“ akiniams, įbrėžimų. Kiek UV spindulių sulaiko pigiausi „nekilmingi“ akiniai vargiai sužinosite, tad, jei jums svarbu apsisaugoti būtent nuo ultravioletinių spindulių, tuomet kreipkitės į specializuotas optikos parduotuves, kur taip pat galėsite išsirinkti akinius ir pagal užtamsinimo intensyvumą.