Kaip savo svetainėje rašo fotografas, dauguma filmuke panaudotų nuotraukų buvo padarytos praėjusių metų vasarą šalia Ozarksų ežero (angl. Lake of the Ozarks) Misūryje ir Grand Ledge miestelio apylinkėse Mičigane. V. Brady teigimu, kurdamas filmuką jis naudojo įvairiausias technikas: skirtingų nuotraukų sujungimą į vieną, 360 laipsnių panoramas, makrofotografiją ir kita.
Filmuką galite pažiūrėti žemiau:
„Karštos ir varginančio svasaros dienos pabaigoje nieko nėra geriau už šių didingų jonvabalių pasirodymą. Ozarksų ežeras yra puikūs namai šiems gyviams. Tiesiog nepakartojama yra išplaukti su valtimi ir visą naktį stebėti jų disko vakarėlį medžių lapijoje“, - taip fotografas prisimena jonvabalių fotografavimą.
Muziką filmukui specialiai parašė jo geras draugas muzikantas Brandonas McCoy. Pasak V. Brady, tai yra pirmasis jo bandymas kuriant fotofilmus. Daugiau kūrėjo fotografijų ir kitų darbų galima pamatyti jo svetainėje.
Faktai apie jonvabalius:
- Pasaulyje žinoma apie 2000 jonvabalių rūšių. Lietuvoje gyvena dvi: paprastasis jonvabalis (lot. Lampyrisnoctiluca) ir trumpasparnis jonvabalis (lot. Phosphaenushemipterus). Šviesą skleidžia tik paprastojo jonvabalio patelės, kurios neskraido. Tiek trumpasparnio jonvabalio patelės, tiek patinai neturi sparnų, patelių šviesa yra gerokai silpnesnė nei paprastojo jonvabalio.
- Jonvabaliai papilvėje turi specialius šviesą skleidžiančius organus. Vabzdžiai įkvepia deguonį, kuris specialių ląstelių viduje susijungia su medžiaga, vadinama luciferinu, ir taip skleidžia šviesą. Mokslininkai tiksliai nežino, koks mechanizmas reguliuoja švieselių „įjungimą“ ir „išjungimą“.
- Jonvabalių skleidžiama šviesa dažniausiai nėra ištisinė, o blyksėjimų dažnis skiriasi priklausomai nuo jonvabalių rūšies.
- Manoma, jog jonvabalių lervos šviečia siekdamos atbaidyti plėšrūnus. Tuo tarpu suaugėliai pirmiausia šviečia siekdami pritraukti porą. Ne visos jonvabalių rūšys skleidžia šviesą. Kai kurios, pavyzdžiui, trumpasparnis jonvabalis, pasitelkia feromonus ir kitus mechanizmus pritraukti partneriams.