Už lango tikras pavasaris! Netrukus į kiemą įžengs ir taip laukiama vasara. Atšilus orams pagerėja nuotaika, atsiranda ūpo atrodyti gražiau, stilingiau. Šį kartą pristatome idėjas, kaip patiems pasigaminti puikių aksesuarų. Juk įspūdingas žiedas, auskarai, apyrankė ar diržas gali tapti pagrindiniu jūsų įvaizdžio akcentu. Nebijokite eksperimentuoti!

Tai patvirtina ir Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedros pirmo kurso studentė Lina Elmentaitė. Jaunoji dizainerė pristato savo kurtus žiedus, apyrankes, auskarus, segę, kaklo papuošalą, lankelį ir diržą.

„Žiedams pagaminti reikėjo žiedų lankų, paltinio audinio, karoliukų ir brangiųjų akmenų. Iš paltinio audinio iškirpau norimą žiedo formą ir išsiuvinėjau ją pasirinktomis priemonėmis. Dekoruotas žiedų viršūnėles pritvirtinau prie lankų – ir štai jums žiedai“, – šypsodamasi kalbėjo autorė.

L.Elmentaitės teigimu, nepaisant to, kad visų reikalingų priemonių galima įsigyti parduotuvėse, derėtų nepamiršti, jog tokiems aksesuarams gaminti puikiai tiks nebedėvimų drabužių audiniai, seni užtrauktukai, įvairūs karoliukai ir daugybė kitų dalykėlių. Svarbu pasitelkti fantaziją.

„Šiai apyrankei pagaminti naudojau juodą aksominį audinį, metalinį užtrauktuką, nėrinių juosteles ir karoliukus. Aksominį audinį naudojau kaip apyrankės pagrindą. Jį pakietinau standinti skirta medžiaga ir dekoravau minėtomis priemonėmis: prisiuvau užtrauktuką ir juosteles, išsiuvinėjau karoliukais. Prie apyrankės galų pritvirtinau juosteles, kuriomis ji bus rišama“, – apie tai, kaip kūrė užtrauktuku dekoruotą juodą apyrankę, pasakojo jaunoji dizainerė.

Kitos apyrankės pagamintos panašiu principu, tik buvo naudojami kitų spalvų audiniai ir dekoravimo priemonės.

Auskarams kurti buvo pasirinkta tikra oda, karoliukai, grandinėlės ir kitos detalės. „Odą sukarpiau smulkiomis juostelėmis, o prie jų galo priklijavau aksominę juostelę. Dekoravau pasirinktomis puošybos priemonėmis: vienas jų prisiuvau, kitas priklijavau, ir siūlu pritvirtinau kabliukus“, – auskarų gamybos procesą apibūdino Lina.

Paklausta apie segę papuošalų autorė teigė, jog jai pagaminti naudojo beveik tas pačias priemones kaip ir kitiems aksesuarams: paltinį audinį derino su aksominiu, dekoravo grandine ir karoliukais. Reikėjo išsikirpti du vienodos formos pagrindus. Prie vieno jų prisiūti užsegimą, prie kitos – išsiuvinėtos – dalies priklijuoti standinti skirtą medžiagą (kartonas). Tai atlikus, abi dalis susiūti.
L. Elmentaitė
Nustebsite, kokių papuošalų galite pasigaminti naudodami tas pačias medžiagas, bet skirtingai surišdami virveles.

Pristatydama kaklo papuošalą, lankelį ir diržą L.Elmentaitė sakė naudojusi tą patį gamybos principą ir medžiagas, skyrėsi tik jų spalva. „O principas toks: įvairaus storio virveles, suktas siūlais ir vilktas audiniu, komponavau ir rišau iš jų mazgus. Matyti, kad kai kuriuose darbuose pasikartoja gerai žinomas Žozefinos mazgas. Be abejo, norint pasigaminti tokį papuošalą reikia fantazijos, nebijoti sukti, lankstyti, rišti ir įvairiais būdais perpinti virvelių“, – teigė aksesuarų kūrėja.

Lankeliui gaminti Lina panaudojo seną paprastą lankelį. Apsiuvo jį aksomine medžiaga ir prie pagrindo pritvirtino grandine dekoruotą surištą mazgą. Diržui taip pat panaudotas toks pat mazgas. O kaklo papuošalui specialiai paruoštas virves reikėjo apsukti nėrimo siūlu. „Tada gautas juosteles dėjau vieną šalia kitos ir surišau iš jų norimą mazgą. Galus gražiai sutvarkiau, sutvirtinau aksominiu audiniu ir papuošiau metaliniais karoliukais. Galiausiai pritvirtinau grandinėlę, – apie smagų kūrybos procesą pasakojo L.Elmentaitė ir pridūrė: – Nustebsite, kokių papuošalų galite pasigaminti naudodami tas pačias medžiagas, bet skirtingai surišdami virveles.“

Jei turite klausimų, kaip antram gyvenimui prikelti nebenaudojamą daiktą arba idėjų, kaip tai padaryti, aprašymus ir nuotraukas siųskite paštu grynas@grynas.lt.

Įdomiausių idėjų autorių laukia prizai.

Konkurso taisykles rasite ČIA