Atsakymas yra labai paprastas. Iki šiol dažniausia apsaugos priemonė - prezervatyvai. Panaudoti jie tampa atlieka ir taip prisideda prie atliekų kalno mūsų planetoje didėjimo. Atliekų kaupimasis nėra tolima problema. Ji labai aktuali ir Lietuvai, kadangi pagal sąvartynuose besikaupiančių atliekų kiekį mes esame vieni iš Europos lyderių.
Todėl prezervatyvus galinčiomis atstoti žolelėmis vertėtų pasidomėti ir Lietuvoje.
Natūrali kontracepcija
Indonezijoje augantys Justica gendarussa krūmai vietiniams žinomi jau seniai. Vyrai verda ir geria šio augalo arbatą, norėdami apsaugoti savo mylimąsias nuo nepageidaujamo nėštumo ir teigia, kad jiems tai puikiai sekasi. Vietiniai puodelį tokios arbatos išgeria telikus pusvalandžiui iki lytinio akto ir pasakoja, kad to visiškai pakanka, norint kad apsauga taptų aktyvi.
Justica gendarussa veikia ardydama spermos fermentus ir kone užkerta galimybę spermatozoidui įsiskverbti į kiaušinėlį. Šis efektas yra trumpalaikis ir priešingai nei moteriška kontracepcija neturi neigiamo poveikio vyro hormonams. Šių piliulių kūrėjai džiaugiasi ir tuo, kad vykdytų tyrimų metu nebuvo patvirtintas ir joks kitas sveikatai pavojingas šalutinis šio preparato poveikis. Kai kurie vyrai netgi pasakojo apie preparato vartojimo metu padidėjusį libido.
Kaip įsigyti?
Kol kas ši vyriška kontracepcija yra aktyviai testuojama, tačiau mokslininkai tikisi, kad Indonezijos vaistinių lentynas ji turėtų pasiekti jau 2016 metais. Ar šis preparatas pasieks ir Lietuvą, priklausys tik nuo to, ar jo kūrėjai sutiks daryti tarptautinius tyrimus ir ar preparatas atitiks visus jų keliamus reikalavimus. Kaip bebūtų, Bambangas Pradžiogu teigia, kad jau sulaukė kelių itin didelio biudžeto pasiūlymų iš JAV, tad vilties, kad vieną dieną šį preparatą galėsime įsigyti ir mūsų šalyje tikrai yra.