Akmenų rūžų atsiradimą mokslininkai aiškina, kaip besitraukiančių ledynų pėdsakus. Ledynai kartu su savim atnešė daug akmenų, žvirgždo ir smėlio (tai vadinama morena). Tirpstant ledynams atsirado plyšiai, į kuriuos sukritusi morena buvo veikiama galingų vandens srautų. Šie srautai išplovė ir nusodino žemyn smulkesnę frakciją, viršuje palikdami tik stambesnius riedulius.
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM iniciatyva ši unikali gamtinė vieta buvo pradėta tvarkyti, pritaikant ją lankymui. Akmenų rūžos pažintinis takas įrengtas, įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą ,,Saugomų teritorijų tvarkymas (III etapas)".
Įdomiausia pažintinio tako dalis – skulptūrinės kompozicijos ir instaliacijos. Garsūs skulptoriai čia improvizavo akmenų tema. Akmenų rūžos pažintiniame take išvysite Kęstučio Musteikio akmenis su ženklais, Kazio Venclovo skulptūrą „Svarelis“, Jono Gencevičiaus kompoziciją „Žemės daiktai", Gintaro Mikolaičio „Mechanizmus“, Mindaugo Jurėno „Mūro eskizą“ ir kitas skulptūras.
Balandžio 29 d. 13 val. vyks Akmenų rūžos pažintinio tako atidarymas Kiaunorių miške.