Moters teigimu, ryte išgėrus arbatinio grybo antpilo, sumažėja nervinė įtampa.
„Jei žiūrite į tai skeptiškai – neskaitykite toliau, jei įdomu smulkiau apie viską sužinoti, tęskite, - teigia Ernesta. - Pagrindinė straipsnio idėja yra supažindinti su grybo auginimu ir priežiūra. Tačiau, kad suprastumėte kas tas arbatos grybas yra ir kam jis reikalingas, trumpai aptarsiu.“
Arbatos grybas, tiksliau jo gira, turi daug naudingų medžiagų ir vitaminų, tokių kaip: acto rūgštis, B grupės vitaminai, cinkas, folio rūgštis, geležis, gliukurono rūgštis, kalcis, kalis, kofeinas, magnezija, manganas, mielės, natris, pieno rūgštis, polisacharidai, vitaminai C, D, E, K, varis ir kitos rūgštys.
Pagrindinės savybės organizmui
Arbatos grybas gerina medžiagų apykaitą, greitina kenksmingųjų medžiagų pasišalinimą, mažina šlapimo rūgšties ir cholesterino kiekį kraujyje, skatina žarnyno floros regeneraciją, stiprina imuninę sistemą, gerina apetitą, naikina kai kurias kenksmingas bakterijas skrandyje, žarnyne.
Juo skalaujama gerklė sergant angina, dantenų uždegimu. Jis naudingas kepenims, tulžies pūslei.
Pagrindinės savybės grožiui
Rašoma, jog grybas regeneruoja, stangrina ir drėkina odą. Jo arbata taip pat sustiprina nagus, plaukų šaknis. Šio grybo arbata mažina prakaitavimą.
Svarbu žinoti tai, kad ne visose jis tinkamas auginti, nes jei arbatos grybas bus auginamas eterinių aliejų turinčioje vaistažolių arbatoje – jis augs sunkiai ir gali neišgyventi. Eterinių aliejų turi ramunėlės, jonažolės, pankolis, pipirmėtės, rozmarinas, šalavijas. Todėl geriau nesirinkti šių vaistažolių arbatų grybo auginimui.
Kaip auginti?
Pirmas ir turbūt sunkiausias uždavinys yra iš kažkur gauti dalį arbatos grybo
Pirmiausia susiraskite juodos arbatos ir užkaiskite virdulį. Reikia tris arbatinius šaukštus arbatos užplikyti vienu litru vandens ir palikti dešimčiai minučių, kad pritrauktų.
Po 10 minučių reikia labai gerai perkošti arbatą ir joje ištirpinti 100 gramų cukraus.
Kuo Arbatos grybas jau yra paruoštas tolesniam brandinimui, belieka jį pridengti popieriniais rankšluosčiais, marle ar medvilniniu rankšluostuku. Svarbu, kad į vidų nepatektų bakterijų ir svetimkūnių.
Kuo „šerti“?
Tuomet reikia arbatos grybą rauginti 8-10 dienų, gerai vėdinamoje patalpoje, maždaug 23° temperatūroje. Kas dieną grybą reikia pamaitinti, t.y. papildomai įpilti po puodelį užplikytos, pasaldintos ir atvėsintos arbatos. Negalima pilti cukraus tiesiai į indą, taip grybas numirs. Būtina cukrų ištirpinti pilamoje arbatoje.
Šis skystis ir yra arbatos grybo gira, kurią Ernesta teigia gerianti ryte kelios minutės prieš valgį ir vakare prieš gulantis į lovą. Šią girą vis tik reikėtų naudoti saikingai, nes joje yra acto rūgšties.
Toliau procedūra vėl kartojama iš naujo. Paruošiamas litras užplikytos, pasaldintos ir atvėsintos arbatos bei supilamas senasis skystis ir panardinamas virintu vėsiu vandeniu nuplautas grybas.
Jei norite tokio „augintinio“ namuose, tačiau kažkas neišeina, Ernesta ragina jai parašyti el. paštu info@kastikra.lt. Ji pasiruošusi atsakyti į visus iškilusius klausimus.