Įprasto popieriaus gamybai yra naudojama daug cheminių medžiagų, kenkiančių aplinkai. Ekologiškas popierius gaminamas iš antrinių žaliavų. Tokio popieriaus gamybos metu iš makulatūros pašalinami klijai, dažai, plastikas, metalas ir kitos sudedamosios dalys.

Perdirbant popierių iš antrinių žaliavų yra taupoma energija, vanduo, stabdomas nuodingų dujų išmetimas į orą bei medžių kirtimas. Ekologiško popieriaus gamybai nenaudojami jokie chemikalai.

Kadangi ekologiškas popierius nėra dirbtinai balinamas, jį galima atskirti iš pilkesnės spalvos.

Anot vienos biuro prekių parduotuvių vadybininkės Agnės Michnevič, būtent tai kiša koją šio ekologiško popieriaus populiarumui. „Mūsų parduotuvėje ekologišką popierių perka kur kas rečiau nei įprastą. Taip yra tikriausiai todėl, kad šis popierius nėra visiškai baltas, ko dažniausiai reikia biurų darbuotojams“, - teigė A. Michnevič.

Ekologiško popieriaus gaminiai yra pažymėti Eko ženklu. Tai nuoroda žmonėms, kurie yra suinteresuoti švarios aplinkos išsaugojimui. Šis ženklinimas nėra privalomas, tačiau akivaizdu, kad gamintojams tai svarbu, kaip kokybiškos ir ekologiškos prekės įrodymas.

Vakarų šalyse ekologiško popieriaus naudojimas yra kur kas labiau paplitęs nei Lietuvoje. Galbūt Lietuvoje žmonės mieliau renkasi pigesnį, o ne švaresnį ir kokybiškesnį produktą.
Kuo žmonės daugiau pirks ekologiško popieriaus, tuo kaina bus mažesnė.

Pasak A. Michnevič, kaina išties skiriasi. „500 lapų A4 formato ekologiško popieriaus kainuoja maždaug šešiais litais brangiau nei toks pats kiekis įprasto popieriaus“, - kalbėjo A. Michnevič.

Ekologiškų kanceliarinių prekių parduotuvės direktorius Aleksandras Cvetkovas daro prielaidą, kad Lietuvoje ekologiškas popierius, kaip ir kitos ekologiškos prekės, brangesnės dėl atvežamo kiekio.

„Įprastas popierius vežamas vilkikais po 100 tonų. Ekologiško popieriaus atvežama po vieną dėžę. Natūralu, kad šios prekės kaina bus brangesnė“, - svarstė A.Cvetkovas.

Anot jo, kuo žmonės daugiau pirks šio popieriaus, tuo kaina bus mažesnė.
Pasak A.Cvetkov, nors ir lėtai, ekologiško popieriaus paklausa Lietuvoje auga. Dabar gaminami ekologiški blonknotai, kalendoriai, albumai bei kitos panašios prekės.

Viena perdirbto popieriaus tona išsaugo 17 medžių, 26 460 litrų vandens ir energijos tiek, kad 6 mėnesius būtų galima apšiltinti namą.

Vokietijoje makulatūra yra labiausiai pakartotinai naudojama antrinė žaliava: iš jos pagaminama net 61 % naujo popieriaus.