Prizai buvo įsteigti dviejose kategorijose – mokykloms, mokančioms nuo 20 iki 100 moksleivių ir mokykloms, kuriose daugiau kaip 100 moksleivių.
Kelmės rajono Gailių vidurinės mokyklos moksleiviai surinko 2355 kg elektronikos atliekų bei 5 kg baterijų. Vienam moksleiviui šioje mokykloje tenka daugiau kaip 40 kg elektronikos atliekų. Šiai mokyklai projekto rėmėjai UAB „Ekstara“ dovanoja kokybišką kavos aparatą.
Joniškio rajono Kriukų pagrindinei mokyklai atiteko kitas prizas – bendrovės „Astin – Baltic“ baldų projektavimas ir gamyba už 5000 litų. Šioje mokykloje vienam moksleiviui buvo surinkta beveik 16 kg elektronikos atliekų. Iš viso mokyklos moksleiviai surinko 2196 kg elektronikos ir 10 kg baterijų.
Visos Lietuvos švietimo ir ugdymo įstaigų vaikai per rudeninę „Mes Rūšiuojam“ akciją jau užsidirbo galimybę išsirinkti prizų daugiau kaip už 50 tūkst. litų. Per rudens ir žiemos akciją buvo surinkta 138 tonos elektronikos atliekų ir 4,6 tonos panaudotų baterijų.
Projektą „Mes rūšiuojam“ Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) organizuoja kartu su viešąja įstaiga „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bei bendrove „Atliekų tvarkymo centras“.
Pirmoji projekto „Mes rūšiuojam“ akcija tęsėsi nuo praėjusių metų rugsėjo iki šių metų sausio. Antroji akcija vyks nuo vasario iki gegužės. Moksleiviams skirtos dovanos, - sporto reikmenys, knygos, stalo žaidimai, apsilankymai kino teatruose ar pažintinės kelionės, - bus įteiktos pasibaigus projektui ir susumavus abiejų projekto akcijų rezultatus gegužės mėnesį. Daugiau informacijos apie viso projekto organizavimą galima rasti internete adresu www.mesrusiuojam.lt
Kaip žinoma, elektronikos atliekos negali patekti į bendrus buitinių atliekų sąvartynus, todėl jų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius. Elektronikos atliekų taip pat negalima ardyti patiems ar leisti tai daryti neturintiems specialių leidimų, nes atliekose gali būti pavojingų medžiagų, kurios gali padaryti žalą žmogaus sveikatai ir aplinkai. Panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos.