Prašo susilaikyti nuo gulbių lesinimo
Artėjant žiemai gamtininkas teigė, kad dabar pats metas žmones perspėti, jog liautųsi rūpintis gulbėmis. Jo manymu, gulbės Lietuvoje neturėtų žiemoti, todėl nereikia daryti to, kas jas paskatintų čia likti. „Nerekomenduojama globoti vandens paukščių. Gulbės neturėtų žiemoti Lietuvoje. Paskui dėl to specialiosioms tarnyboms kyla daug problemų. Dabar tikrai nebegalima jų maitinti“, - perspėjo D. Makavičius.
Lesalo nebūtina pirkti
Jo teigimu, dabar yra labai geras metas pasiruošti atsargų, kuriomis būtų galima pradžiuginti žiemojančius paukščius. Sparnuočius ypač pradžiugintų šermukšniai ir saulėgrąžų „galvos“.
Tuo pačiu jis įvardijo vieną pagrindinių klaidų, kurias daro paukščius lesinti nusprendę žmonės. Blogiausia tai, kad į lesyklą beriami supelijusios duonos ar batono trupiniai. Gamtininko teigimu, klaidingai mano galvojantys, kad paukščius galima lesinti bet kuo. „Esame įpratę, kad paukščiams galima berti visa, kas blogiausia, pigiausia, kas atliko nuo stalo, papelijusią duoną su konservantais. Manoma, kad tai, ko aš nevalgau, gamtai atiduosiu. Jei paukščius lesiname, turime naudoti kokybišką maistą“, - sakė pašnekovas.
Kodėl žiemai verta iškelti inkilus?
Taip pat, anot jo, paukščiams gali pagelbėti ir sodininkai, nenuskindami visų obuolių. Jei jų lieka žiemai, sparnuočiai, lesdami obuolius, praturtina savo racioną. Patinka jiems ir obuolių sėklos. Jei nuskinsite ne visą derlių, žiemą galėsite mėgautis strazdų, svirbelių ar net genių draugija.
Pasidomėjus, kada reikia pradėti lesinti paukščius, gamtininkas teigė, kad priklausomai nuo oro sąlygų dažniausiai tai galima pradėti daryti jau lapkritį. „Paberi lesalo ir kai zylės pripratusios pradeda maitintis, lesyklą reikia reguliariai papildyti. O taip pat reikia pažiūrėti, kad lesalas nebūtų suplėkęs. O pavasarį net pats skaniausias lesalas jų nebesudomins. Tuomet reiškia, kad lesinimas jau baigtas. Be to, ten, kur lesinamos zylės, tikslinga iškelti inkilus, nes juose praleidžia naktį“, - patarė D. Makavičius.