Tris dienas vykusias kinologų su tarnybiniais šunimis daugiakovės pirmenybes penktadienio popietę vainikavo apdovanojimų ceremonija. Joje laurus nuskynė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas. Antra vieta atiteko Estijos policijos atstovei, o trečia vieta skirta Šiaulių apskrities vyr. policijos komisariato geriausiam tarnybiniam šuniui ir jo dresuotojui.

Parodomojoje programoje buvo atlikti keturi tarnybinių šunų pasirodymai, demonstruojant jų paklusnumą, daikto ir žmogaus paiešką bei pėdsekystę. Po kiekvienos rungties su šuniu buvo šiek tiek pažaidžiama, įvertinant jo teisingai atliktą užduotį.

Šių metų kinologų varžybose iš viso dalyvavo 24 tarnybiniai šunys, tarp kurių buvo ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos bei Lenkijos atstovų.

Lietuvos policija iš viso turi 80 tarnybinių šunų. Šis skaičius, pasak Lietuvos policijos kriminalistikos tyrimų centro Odorologinių tyrimų ir kinologijos valdybos viršininko Aleksandro Aleksandravičiaus, galėtų būti bent dvigubas ir siekti 160. Specialistas pasakojo, kad policijos kinologų darbe dažniausiai yra naudojami belgų ir vokiečių aviganiai, kuriuos stengiamasi įsigyti tiek iš gyventojų, tiek ir iš kitų šalių specializuotų veislynų.

Anot A. Aleksandravičiaus, kaip ne kiekvienas žmogus gali būti profesoriumi, taip ir ne kiekvienas šuo gali tapti policijos šunimi. Renkantis tinkamus šunis yra itin svarbi gyvūno psichinė sveikata, prigimtinės ir įgytos savybės.

„Matome, kad kasdienis darbas, tiek policijos kinologijos instruktorių, tiek pačių kinologų duoda savo vaisius. Tai reiškia, kad yra ir surastų žmonių, labai smagu pažymėti, kad surastų gyvų žmonių, yra surastų narkotinių medžiagų, sulaikytų asmenų. Tačiau vis sunkiau darosi pėdsekystę naudoti mieste, kadangi nusikaltėliai yra ratuoti“, - sakė A. Aleksandravičius.