Gyvūnų globos organizacijos glaudžiasi kur tik gali, nes savų patalpų jos vis dar neturi. Vargais negalais gautos dovanų iš savivaldybių ar pirktos už paaukotas lėšas, naujosios patalpos organizacijoms tampa nauju galvos skausmu, nes jas susitvarkyti ir įsirengti jos privalo savo jėgomis ir lėšomis. Iš žmonių aukų ir 2 proc. paramos išgyvenančioms įstaigoms, tai gali būti per sunki užduotis.

GRYNAS.lt rašė, apie nepavydėtinos kokybės patalpas, kurias iš Vilniaus savivaldybės gavo Lietuvos gyvūnų globėjų asociacija. Su panašia problema susiduria ir kitos panašios organizacijos.

„VšĮ „Penkta koja“ organizacijos pagrindinis šių metų tikslas - kaip galima greičiau įsirengti patalpas, kuriose patogiai jausis ir globojami gyvūnai ir jais besirūpinantys žmonės. Darbai vyksta ne taip greitai kaip norėtume, nes trūksta lėšų. Organizacija savo veiklą vykdo tik fizinių ir juridinių asmenų paramos lėšomis, o tokio mąsto statybos kainuoja daug“, - apie nelengvą organizacijos dalią pasakojo VšĮ „Penkta koja“ direktorė Agnė Volockytė.

Būsimosios prieglaudos vidaus patalpos ir jų funkcinis paskirstymas jau galutinai suformuoti. Prieglaudoje bus įrengtos atskiros karantinavimo ir šunų laikymo vietos, atskira erdvė katėms. Kiekvienas gardas bus kaip atskiras kambariukas su individualia kanalizacija, bei šildomomis grindimis. Savanorių ir darbuotojų patogumui bus įrengtas poilsio kambarys, virtuvė, dušas. Visas antras aukštas bus skirtas dienos centrui, kuriame planuojama skirti daug dėmesio socialinei veiklai, jaunimo švietimui apie atsakingą elgesį su gyvūnais. Prieglaudoje bus veterinarijos klinika, kuri aptarnaus prieglaudos gyvūnus bei galės teikti veterinarines paslaugas vietinių gyventojų augintiniams.

Šiuo metu organizacija globoja apie 150 gyvūnų, šis skaičius grėsmingai auga, ypač dažnai gyventojai atsikrato jaunikliais ir vyresniais šunimis. Žmonės, net neslepia: sako, kad nori naujo gyvūno, o senojo likimas nebedomina. Tokie šunys gyvena prieglaudoje net po keletą metų.

Organizacija labai laukia visuomenės pagalbos įgyvendinant šį projektą, norintys ir galintys pasiūlyti savo pagalbą turėtų kreiptis telefonu 8 685 20133 arba elektroniniu paštu paulius@penktakoja.lt.

„Socialinės veiklos stiprybė – žmonių kiekyje, kuo daugiau neabejingų jungiasi bendram tikslui, tuo greičiau siekiai tampa tikrove, nes kol kas Lietuvos beglobių gyvūnų likimai – žmonių rankose. Valdžia dėmesio tam neskiria“, - teigia A. Volockytė.