Aktyvi aplinkosauginė kontrolė dabar ypač aktuali dar ir dėl to, kad daug kas poilsiauja gamtoje, todėl svarbu, kad žmonės laikytųsi lankymosi miške taisyklių, tvarkingai statytųsi automobilius, nešiukšlintų, stovyklautų specialiai tam įrengtose vietose, netrikdytų gyvūnijos, neterštų aplinkos (pvz., gamtoje neplautų automobilių) ir pan.

„Įtarę, kad daromas aplinkos apsaugos pažeidimas, žmonės informuoja Pranešimų priėmimo tarnybos pareigūnus. Į mus kreipiamasi dėl neteisėtos žvejybos, brakonieriavimo, kelyje sužeistų gyvūnų, netvarkomų atliekų, taršos ir kitų pažeidimų“, – sako Pranešimų priėmimo tarnybos viršininkė Erika Baubaitė.

Pranešimų apie pažeidimus Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojai gauna ir iš gyventojų, ir iš Bendrojo pagalbos centro operatorių. Įvertinę gautus pranešimus, budintys pareigūnai sprendžia, kaip į juos reaguoti, konsultuoja žmones rūpimais klausimais, nukreipia į specialistus.

„Apie pažeidimus mums pranešama bet kuriuo metu: darbo dienomis ir anksti ryte, ir vėlai vakare, savaitgaliais, šventinėmis dienomis. Pagal iš anksto sudarytą grafiką būdraujantys regionų aplinkosaugininkai pasiruošę reaguoti į pranešimus 24 val. 7 dienas per savaitę“, – teigia PPT viršininkė.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)