„Tokio pašto ženklo atsiradimas – labai simboliškas. Juk kaskart rašydami laišką ir klijuodami šį pašto ženklą, turėsime progą susimąstyti apie Baltijos jūros situaciją ir apie tai, kaip prie geresnės jūros būklės galėtume prisidėti kiekvienas“, - mintimis dalijasi Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pašto ženklų leidybos departamento vadovas Ervinas Vaišnoras džiaugiasi, kad glaudus bendradarbiavimas su projektu „Žaliasis kodas“ Lietuvos paštui leido sukurti unikalią meno kūrinių kolekciją, kuri pažymi labai skaudžią ir opią problemą – tai, kad Baltijos jūra yra viena iš labiausiai užterštų jūrų pasaulyje. Šiais pašto ženklais ir unikaliais filateliniais produktais siekiama priminti visiems žmonėms, kad Baltijos jūra yra viena greičiausiai pasaulyje nykstančių jūros ekosistemų.

„Bandėme švelniai pateikti galimai visai netolimą ateitį ir atkreipti dėmesį į tai, kad mūsų vaikystės prisiminimai apie gintarų ieškojimą bangų skalaujamuose paplūdimiuose gali likti tik atsiminimais“, - pasakoja E. Vaišnoras ir džiaugiasi, galėjęs asmeniškai prisidėti prie tokio pašto ženklo atsiradimo.

„Viliuosi, kad trumpas stabtelėjimas, kuomet kiekvienas paims į rankas šį pašto ženklą, sutelks ne tik žmonių, bet ir atsakingų institucijų dėmesį į tai, kaip svarbu laiku priimti reikiamus sprendimus, kad išsaugotume jūrą ateinančioms kartoms. Taip pat smagu, kad Lietuva pirmoji iš trijų Baltijos šalių išleido pašto ženklą, skirtą Baltijos jūros išsaugojimui“, - sako E.Vaišnoras.

Visi norintys įsigyti pašto ženklą arba unikalų filatelinį gaminį Baltijos jūros išsaugojimo tema tai galės padaryti jau gegužės 24 dieną Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centrinėse Lietuvos pašto būstinėse.