„Šis puolimas buvo vienas iš bandymų išstumti mūsų laivus iš dabartinių jų pozicijų. Laivai šiuo metu blokuoja „Nisshin Maru“ slipą, nuožulnią plokštumą, kuria žeberklais nudurti banginiai užtempiami į laivą apdorojimui,“ – sakoma organizacijos pranešime.
Banginių medžiotojai agresyvėja
Pasak prieš banginių medžioklę kovojančios organizacijos atstovų, japonai jau anksčiau pasinaudodami plieniniais trosais bandė sugadinti laivų sraigtus, taip pat mėtė kablius į „Steve‘ą Irwiną“ bei iš vandens patrankos apšaudė „Bobo Barkerio“ įgulą, kai ši bandė nupjauti apsivijusius trosus.
„Bobo Barkerio“ kapitonas Peteris Hammarstedtas sakė, jog „Sea Shepherd“ niekaip neišprovokavo japonų puolimo.
„Žeberklininkų laivai smogė smarkiai. Jie trenkėsi į mano laivo priekį su 300 metrų ilgio plieniniais trosais bandydami sugadinti laivo vairą ir sraigtus,– Australijos „ABC“ televizijai teigė kapitonas.
- Vienu metu vienas iš šių laivų priplaukė taip arti, jog atsitrenkė į mūsų laivą. Mums labai pasisekė, kad niekas nebuvo sužeistas, nes banginių medžiotojai buvo gerokai agresyvesni nei mums iki šiol teko matyti.“
Įvairios konfrontacijos atviruose vandenyse tarp „Sea Shepherd“ ir japonų laivų yra dažnos. Aktyvistai buvo išplatinę ir kitą vaizdo įrašą, kuriame „Nisshin Maru“ denyje užfiksuoti trys negyvi banginiai. Manoma, jog gyvūnai buvo sumedžioti banginių draustinyje Pietų vandenyne.
Nors tarptautinė bendruomenė yra priėmusi moratoriumą dėl banginių medžioklės, japonai ir toliau medžioja šiuos gyvūnus, teigdami, jog ši veikla yra vykdoma tik moksliniais tikslais.