Miško bičiulių veikla Kamajų Antano Strazdo gimnazijoje prasidėjo daugiau kaip prieš tris dešimtmečius. 2000 m. naujai atgijęs būrelis įgijo „Žvorūnės“ vardą. Jo veikloje dalyvauja 5–12 klasių mokiniai.
Kartu pirmuosius žingsnius į gamtos pasaulį žengia ir pradinukai, susibūrę į „Girinukų“ mokyklėlę, kuriai vadovauja mokytoja R. Zovienė. Į gamtos pažinimo veiklą aktyviai įsitraukia ir „Lutučiukų“ klubo nariai, vadovaujami bibliotekininkės J. Lašienės.
Jaunieji miškininkai organizuoja ir patys aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose. Tradiciškai kasmet vyksta sodinti miško, organizuoja akcijas „Baltajam badui – ne“, švarina pakeles, rengia Žemės dienos minėjimus. Dažni svečiai ir miškininkystės kolegijoje Girionyse – mokiniai mielai dalyvauja ten organizuojamuose kalėdinės ar velykinės puokštės konkursuose.
Gimnazija įsitraukusi į Aplinkosauginio švietimo fondo – gamtosauginių mokyklų tarptautinę programą, kuri skirta mokykloms orientuoti į gamtosauginę veiklą, skatina mokyklų bendruomenių aktyvumą, ugdo mokinių kūrybiškumą. Už gamtosauginę veiklą mokykla jau ketverius metus iš eilės apdovanojama Žaliąja vėliava, kuri ir toliau įpareigoja visus gamtos mylėtojus aktyviai tęsti savo darbus, ieškoti naujų būdų ir formų. Mokiniai užsiima įvairia tiriamąja veikla – atlieka vandens telkinių, miestelio šulinių vandens tyrimus, siekdami nustatyti nitratų kiekius, įvertinti karjerų bioįvairovę.
Bendradarbiaujama su Anykščių rajono Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazijos jaunaisiais miško bičiuliais. Vykdomos bendros akcijos, rengiami bendri projektai. Neseniai mokiniai lankėsi Svėdasų ir Mikierių girininkijose (Anykščių r.), kur kartu su svėdasiškiais iš vaisių ir daržovių pagamintais „žaislais“ puošė eglutes miško žvėreliams.
Pabuvojo ir Mikierių žvėrinčiuje, kur stebėjo danielius, o vakarop prie laužo klausėsi girininkų pasakojimų apie miško gyvenimą. Beje, nemažai mokyklos mokinių renkasi specialybes, susijusias su gamtos mokslais – aplinkosauga, miškininkyste ir kt.
Jaunieji miško bičiuliai džiaugiasi nuolat juntama Rokiškio miškų urėdijos ir Kamajų girininkijos globa. Miškininkai padeda organizuoti įvairius renginius, susitikimuose aiškina miško paslaptis, stengiasi praktiškai supažindinti vaikus su gamtos pasaulio įdomybėmis. Šalia mokyklos girininkija padėjo įrengti lauko klasę, kurioje, esant geram orui, vyksta įvairių dalykų pamokos, organizuojami renginiai.