Garsus Olandijos dizaineris Pietas Heinas Eekas kuria iš įvairių medžiagų. Tačiau labiausiai jį išgarsino darbai iš įvairių medienos atliekų – jau „atitarnavusių“ lentų bei pagalių.Unikalios spintos, suoleliai, mediniai krėslai bei lovos gaminami rankomis ir surenčiami taip, kad tarnautų dar ne vienerius metus.
Pirmą kartą naudotą medieną Pietas Heinas Eekas išbandė dar 1990-aisiais. Pirmasis jo darbas buvo iš lentų sukalta spinta. Taip dizaineris protestavo prieš tuo metu plitusius nepriekaištingai pagamintus, nulakuotus naujus baldus.
P.H. Eekas siekė parodyti, jog net ir „netobuli“ baldai gali būti estetiški, gražūs, atlikti savo funkciją. Jis taip pat ieškojo medžiagos, kurios būtų apstu ir gamybos technologijos, kai baldus būtų galima sukalti įprastais ir greičiausiai kiekvieno sandėliuke esančiais įrankiais.
Galima teigti, jog jis įgyvendino visus savo tikslus.
Bėgant metams jis tobulino šią techniką ir visuomet vertina medžiagas, kurios kitiems greičiausiai atrodo kaip statybinės šiukšlės. Iš jų įvairiomis technikomis jis kuria patvarius baldus.
Nors tokios vis tik „senienos“ daugeliui dizainerių daiktus mėgstančių žmonių gali atrodyti nepriimtinos, kritikai teigia, jog Pietas Heinas Eekas sumaniai išnaudojo beveik visuomet „ant bangos“ esantį minimalizmą. Jis kuria daiktus, kuriuos norisi paliesti, o jų vertę kuria būtent senos medžiagos ir įdėtas kruopštus rankų darbas.
Rinkdamasis senas lentas dizaineris sugeba suderinti skirtingas spalvas ir pagaminti netgi margus staliukus ar lovas.
Verta pabrėžti, kad netgi ir gamindamas iš senų lentų P. H. Eekas nesikuklina: nuotraukose matomi jo darbai įvertinti nuo poros iki 11 tūkstančių eurų.
-Gamtosauga- Antras daikto gyvenimas - vienas iš būdų kovoti su atliekomis. Geriausias būdas su jomis kovoti - užtikrinti, kad jų neatsirastų. Antrą sykį panaudodami daiktą nebeperkami naujo, kuriam pagaminti reikia išteklių ir energijos.