Ar tikrai, kuo prekė brangesnė ir patrauklesnė, vadinasi - geresnė?

Medicinos specialistai pastebi, kad Europoje kasmet auga žmonių, sergančių alergija, skaičius. Tai bene dažniausiai pasitaikiantis žmogaus organizmo sutrikimo požymis. Spėjama, kad iki 2015 metų įvairaus tipo alergijos gali prilygti net epidemijai. 

Alergizuoti gali bet kas – citrusiniai vaisiai, dulkės, tam tikri aplinkos veiksniai ar net buityje naudojamos priemonės. Taigi renkantis tualetinį popierių bei vienkartines nosinaites taip pat reikėtų būtų atidiems.

„Kvapniosios medžiagos ir pigmentai, kurie naudojami kosmetikos gaminiuose, o šiuo atveju ir priemonėse, kurios turi glaudų kontaktą su oda, visada turi didelės rizikos alergizuoti“, - teigia dermatologė Irena Jokšienė.
Tačiau, pasak specialistės, priemonės, kurios yra specialiai skirtos jautriai, linkusiai į alerginius susirgimus odai, dažniausiai yra be dažančių ir be kvapniųjų medžiagų. 

„Tiems, kurie turi alergiją, įvairiaspalvis, kvepiantis ir kitoks popierius gali sustiprinti jos eigą arba išprovokuoti priepuolį, o tiems, kurie turi genetinį polinkį į alergiją - po ilgesnio netinkamų produktų naudojimo gali kilti alerginės reakcijos, kurios jau lieka visam laikui su silnesnėmis ar stipresnėmis reakcijomis,“ - aiškina I. Jokšienė.

Dermatologė nedrįsta svarsyti apie kainos įtaką gaminio kokybei, nes, pasak jos, kas gali žmogui būti brangiau nei jo sveikatą.

Svarbu paminėti, kad kvepiantis tualetinis popierius moterims gali sukelti makšties sudirgimą,jis nerekomenduojamas mažiems vaikams.