Prieš keletą mėnesių vyno butelius perdirbti nusprendęs elektroninės parduotuvės „Vytis shop“ vadovas Vytis Šliažas GRYNAS.lt teigė, kad jo eksperimentas pasiteisino ir, maža to, jis iki metų galo ketina 10 tūkst. tuščių butelių prikelti naujam gyvenimui.
Pradėti paskatino sėkmingos istorijos
Tačiau dar šį rudenį V. Šliažas planuoja įsigyti naujos įrangos ir praplėsti prekių katalogą vazomis.
Kaip kilo idėja imtis naujos veiklos? Vyras pasakojo, kad jį sužavėjo internete pamatytos perdirbto vyno butelių nuotraukos. Kaip tik tuomet jis nutarė labiau įsigilinti į šią perspektyvą ir ieškoti, kas tuo užsiima Lietuvoje.
Kaip teigė pašnekovas, galiausiai kurti įvairiaspalvius Lietuvoje nedaug kam matytus namų puošybos elementus pradėjo Vilniaus senamiestyje veikiančios vyninės vadovas, kuris tuo užsiimti pradėjo kiek anksčiau.
Ateityje perdirbs ir kitus butelius
V. Šliažas tikino, kad perdirbdamas butelius siekia ne tik pelno, bet ir nori prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. O tai, jo įsitikinimu, įmanoma tik didinant apyvartą. Todėl verslininkas pasirengęs bendradarbiauti su vyninėmis ir gyventojais, tikėdamasis priimti ne tik vyno, bet ir kitus jiems atlikusius stiklinius butelius. Pagrindinė sąlyga – kad jie nebūtų įskilę, nes tokie perdirbimui netinka.
Tiesa, šiuo metu apdirbami tik apvalesni vyno buteliai, tačiau kai rugsėjį bus įsigyta papildomos įrangos, tiks ir kitokių formų tara.
„Neretai paskambinus telefonu ar nusiuntus elektroninį laišką vyninėms, restoranams, kavinėms susižavėjimo ar netgi susidomėjimo nesulaukiu iki tol, kol neatvežu produktų pavyzdžių. Kai žmonės pamato, kokios unikalios stiklinės gali būti padarytos iš butelių, jie labai nustemba ir susižavi šia idėja. Jie pamato, kad kiekvienas butelis būna skirtingas tiek storiu, tiek liejimu. Gali būti, kad to paties butelio vienas kraštas, sakykime, 4 mm, o kitas kraštas tik 1 mm“, - kalbėjo pašnekovas.
Iki metų galo planuoja perdirbti 10 tūkst. butelių
Kol kas didžioji dalis gaminių atitenka verslo partneriams, kurie atiduoda butelius. Tačiau atskirų klientų susidomėjimas, pasak pašnekovo, palengva auga. Be to, artimiausiu metu ruošiamasi produkciją pristatyti mažmeninės prekybos parduotuvėms.
Šiuo metu verslininkas jau perdirbo keletą šimtų butelių, o sukaupęs turi dar tūkstantį. Tačiau iki metų galo jis sau kelia dar ambicingesnį tikslą. „Aš tikiuosi, kad mes iki šių metų galo perdirbsime 10 tūkst. butelių. Mes atlikome daug bandymų, todėl, manau, kad tai mums padės ir pasieksime užsibrėžtą tikslą. O kitąmet užsibrėšime dar didesnius ir ekologiškesnius tikslus“, - atskleidė V. Šliažas.
Verslininkas teigė, kad jį pasinerti į naują veiklą paskatino ne tik noras daugiau uždirbti, bet ir siekis pagerinti aplinkosaugos padėtį Lietuvoje. Vyras įsitikinęs, kad iš perdirbamų atliekų gaminant naujus daiktus beveik nereikia naudoti kitų medžiagų ir papildomos energijos.
„Kartu su verslo partnere Goda Semionovaite, kuri glaudžiai susijusi su gamta, nes studijuoja aplinkotvarką, orientuojamės į masinę gamybą, nes tik tokiu būdu galime maksimaliai prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Svarbu tai, kad tokiai gamybai nereikia daug energijos ir užtenka kelių įrankių ir įrenginių. Tad kodėl neprisidėti prie aplinkosaugos problemų sprendimo, perdirbant stiklinius butelius?“ – naujai atrasta veikla džiaugėsi. V. Šliažas.
Taip pat jis pridūrė, kad visi norintys priduoti ar į jau pagamintą produkciją išmainyti stiklinius butelius išsamesnę informaciją ras „Vytis shop“ internetinėje svetainėje. Tiesa, priklausomai nuo turimo kiekio, buteliai gali būti paimami iš įvairių Lietuvos vietų.