„Žvėrinčiaus“ įkūrėjas Petras Dabrišius GRYNAS.lt žurnalistams teigė, jog šiuo metu atostogauja, tad taip pat turi nedaug informacijos apie įvykį.
Per dešimtmetį, kol veikia „Žvėrinčius“, kanopinių žvėrių aptvaras ne visuomet buvo rakinamas spyna. Kadangi žvėrys gyvena didelėje teritorijoje, kartais užtekdavo vartelius užvynioti viela.
„Pirmas toks įvykis, nes neturime konfliktų su niekuo. Dabar čia kažkas neaišku darosi. Danieliams jau aštuoneri metai, turi trofėjinius ragus, jų kaina gali būti iki 4000 litų. Muflonai irgi – po du, po tris, po keturis tūkstančius kiti, iki penkių tūkstančių net daeina. Tai – brangūs žvėrys. Yra kažkokių tokių minčių, kas čia galėtų būt, bet kol nepagavo – niekas neaišku“, - kalbėjo vyras.
Jo teigimu, jei geradaris norėjo išlaisvinti kanopinius, tai muflonams tikrai nepadėjo. Jei kažkiek raguotuojų pabėgo, Telšių rajono miškuose jie neišgyventų, nes yra kalnų gyvūnai. Tačiau danieliai iš tiesų gali gyventi ir laukinėje gamtoje. Keli iš jų savanoriškai paleisti į aplinkinius miškus.
Telšių miškų urėdijos saugos inžinierius Justinas Norvilas teigė, jog pabėgusių gyvūnų skaičius paaiškės tik rytoj, nes jiems suskaičiuoti reikia būrio žmonių.
Paklaustas, ar tokioje teritorijoje žvėrys apskritai pastebėtų pravirus vartus, vyras abejojo.
„Nelabai jie į tuos vartus žiūri, reiktų varyti, gal kartais, jei kas pabaidė ar koks laukinis žvėris kitoj pusėj, tada jie pabėga link vartų. Bet pro tą tvorą jie nesilaužia. O šiaip tai čia yra dviejų metrų aukščio tvora, ženklas, kad pašaliniams įeiti draudžiama“, - kalbėjo Telšių urėdijos atstovas.