Regiono atogrąžų miškuose gyvena apie 500 tūkstančių skirtingų rūšių, arba 4 proc. visos planetos bioįvairovės, - netrukus prie šių prisijungs ir zoologijos sodų augintiniai.
Pasak Aplinkos ministro René Castro, narvų yra atsisakoma norint paskatinti kuo natūralesnį ryšį tarp lankytojų ir gyvūnų. Du egzistuojančius Kosta Rikos zoologijos sodus planuojama uždaryti 2014 metų kovą, pasibaigus vyriausybės ir sodus valdančios įmonės sutarčiai. Simono Bolivar’o zoologijos sodas ir Santa Anos gamtosaugos centras bus pertvarkyti į miesto parkus, kur laukiniai gyvūnai galės gyventi nevaržomi.
Šis Kosta Rikos žingsnis uždaryti savo zoologijos sodus prisijungia prie panašių iniciatyvų kitose pasaulio šalyse. Anksčiau šiais metais Indijai uždraudus delfinų išnaudojimą ,ji tapo didžiausia tai padariusia šalimi ir prisijungė prie Vengrijos, Čilės ir Kosta Rikos, jau anksčiau priėmusių panašius įstatymus. JAV planuoja netrukus uždrausti nelaivėje laikyti šimpanzes, įtraukdama šiuos gyvūnus į savo saugomų rūšių įstatymą.
Nepaisant šių pavyzdžių ir aktyvios gyvūnų teisių organizacijų veiklos, zoologijos sodų uždarymas dar negreitai taps visuotiniu reiškiniu. Kita vertus, visuomenės požiūris po truputį kinta ir mąstymas, jog su gyvūnija mus sieja giminystės, o ne tik savininkystės ryšiai, tampa vis populiaresnis.