Ledo kelią rusniškiai įsirengė prieš savaitę, kai pievose pakilęs vanduo apsėmė Rusnės kelio ruožą. Tada salos gyventojai patys kartimis nužymėjo aplinkelį per užšalusias pievas.

„Vanduo pakilo iki 18 cm ir pradėjo smarkiai šalti, tai kiekvienas savo automobiliu 400 metrų pravažiavęs pilietis turėdavo labai daug problemų arba iš vis nepajudėdavo iš vietos“, – situaciją pakilus vandens lygiui apibūdina Rusnės bendruomenės pirmininkas Raimondas Plikšnys.

Nors vanduo nuo kelio jau nuslūgo, kai kurie ir toliau važiuoja ledu per užšalusias pievas.

Civilinės saugos specialistai sako, kad važiuoti ledu nėra būtinybės. Kai vanduo virš apsemto kelio siekia 20 centimetrų, automobiliai ir gyventojai yra keliami. Be to, važiuoti ledo keliu – nesaugu.

Jų teigimu automobiliai ledo keliu važiuoja viena kryptimi, tad tarp jų turi būti ne mažesnis kaip 50 metrų atstumas. O čia jie atvažiuoja vienas prieš kitą, reikia prasilenkti – tai tas ledo tvirtumas iš karto mažėja. Dėl to šis klausimas nediskutuotinas – kelias yra neteisėtas ir nesaugus.

Už važiavimą užšalusiais vandens telkiniais gresia bauda nuo 50 iki 500 litų.

ATPK pažeidėjais Nemuno deltos regioniniame parke laikytini  pramogaujantys ar keliaujantys automobiliais ledu. Bet juo nedraudžiama  ūkiniais reikalais važinėti medkirčiams, žvejams, ūkininkams, taip pat - gamtosaugininkams.

Žmonės, įsikūrę Nemuno deltoje, šią žiemą ilgai, iki paskutinio sausio dešimtadienio, negalėjo įvažiuoti į  klampius, potvyniu užlietus miškų plotus ir pasiruošti kitam sezonui  malkų. Šalčių nebuvo, gyventojų nerimas augo. Ar spės? Juk  gamtosaugininkai leidžia tik iki kovo 1-osios, iki sugrįžtant iš Pietų paukščiams, šiuose miškuose poškėti kirviams. Dabar šalčio gana, bet  kiek jis užtruks- nežinia. Tad medkirčiai skuba, nes liko vos mėnuo darbymečiui. Ledo keliai po ratais trupa, gerai, kad dar nelūžta.